Teknoloji

Apple, yeni bir Mac üzerinde çalışıyor

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin birçok akıllı telefonu ve bilgisayarı bulunuyor. Bu ürünlerde sunduğu teknolojiler sayesinde sevilen Apple, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor. Apple, kendi..

Apple, yeni bir Mac üzerinde çalışıyor

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin birçok akıllı telefonu ve bilgisayarı bulunuyor. Bu ürünlerde sunduğu teknolojiler sayesinde sevilen Apple, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Apple, kendi Silicon işlemcileri sayesinde bilgisayarlarını Intel işlemcilerden büyük oranda uzaklaştırmıştı. Bu işlemin ardından bizlerin karşısına birçok yeni Mac cihaz çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, bu değişim sırasında seriye yeni bir model daha ekleyecek. Bu modelin ismi ise iddialara göre Mac Studio olacak.

Mac Studio, Mac Pro ile Mac Mini arasında konumlanacak. Bildiğiniz üzere Mac Pro, oldukça profesyonel işler için kullanılırken Mac Mini, gündelik hayat ve profesyonel işler için kullanılıyor. Bu iki model arasında oldukça fark bulunuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bu cihaz tam da ortanın bulunmasını sağlayacak.

Bu bilgisayar sayesinde Apple Mac Pro’nun Apple Silicon’a geçişini uzatmış olacak. En son ortaya çıkan raporlara göre Apple, bir yıl daha Intel işlemcili Mac Pro bilgisayarını piyasaya sürecek. Mac Studio sayesinde yüksek performans isteyen kullanıcıların bir bölümünü Intel işlemcili Mac Pro almasına gerek kalmayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL