Genel

Apple yeni ürünlerini tanıttı: MacBook’larda eskiye dönüş ve aboneliklere ağırlık

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, dün gece bazı yeni ürün ve hizmetlerini kamuoyuna duyurdu. Apple, yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını ve üçüncü nesil kablosuz kulaklarını tanıtırken, abonelik ürünlerinde de değişikliğe..

Apple yeni ürünlerini tanıttı: MacBook’larda eskiye dönüş ve aboneliklere ağırlık

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, dün gece bazı yeni ürün ve hizmetlerini kamuoyuna duyurdu. Apple, yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarını ve üçüncü nesil kablosuz kulaklarını tanıtırken, abonelik ürünlerinde de değişikliğe gitti. 

Her ne kadar Türk Lirası’nın dolar karşısındaki değer kaybı dolayısıyla birçok ürünü 5 haneli rakamlara çıkan Apple, dün gece düzenlenen etkinlik ile yeni ürünlerini tanıttı.

California merkezli teknoloji şirketi, dün gece yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarı, AirPod kablosuz kulaklığını tanıtırken bunların yanı sıra Apple Music hizmetlerinde de değişikliğe gitti. Apple, yeni ve daha güçlü çipler M1 Pro ve M1 Max’i de kamuoyuna tanıttı. Bu çiplerin daha büyük ve hızlı olduğunu öne süren Apple, bu çiplerin video işleme konusunda ve batarya ömrü ile ilgili iyileştirmeler sağlayacağını aktardı.

MACBOOK PRO’DA BİR ÖZELLİK GİTTİ BİR ÖZELLİK GELDİ

Apple’ın dün geceki etkinlikte en dikkat çekici ürünlerinden biri yeni MacBook Pro’lar oldu… Beş yıl içindeki ilk tasarım değişimini yaşayan MacBook Pro’da önceki modellere göre iki ana değişiklik dikkat çekti.

Apple’ın önceki modellerinde kullandığı fakat son 5 yıldır kullanıcılarını adeta mahrum bıraktığı MagSafe şarj geri döndü. Öte yandan kullanıcıların büyük tepkisini çeken ve klavyenin hemen üzerinde yer alan Touch Bar isimli dokunmatik özellik tamamen kaldırıldı. Artık eskiden olduğu gibi tuşlu bir kısayol sistemi kullanılacak.

Öte yandan Apple’ın yeni cihazlardaki en büyük geliştirmelerinden biri SD kart girişi, HDMI girişi ve MagSafe şarj oldu.

MÜZİK REKABETİ KIZIŞIYOR

Müzik dinleme platformu Spotify karşısında elini güçlendirmek isteyen Apple’ın en büyük hamlesi Apple Music’in yeni ve daha hafif bir versiyonunu geliştirmek oldu. Apple’ın henüz  Türkiye’de kullanıma açmadığı ve ne zaman açacağı da belli olmayan Apple Music Voice Plan dün gece tanıtılan özelliklerden bir diğeri oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL