Genel

Arsenal fan token

Arsenal fan token’ı tanıtmak için hazırlanan reklamlar, İngiltere’de yaptırıma uğradı. Ülkedeki Reklam Standartları Kurumu (ASA), bu reklamların kripto varlıklara yapılan yatırımı önemsizleştirdiğini ifade etti. Ayrıca futbol kulübünün, potansiyel risklere karşı..

Arsenal fan token

Arsenal fan token’ı tanıtmak için hazırlanan reklamlar, İngiltere’de yaptırıma uğradı. Ülkedeki Reklam Standartları Kurumu (ASA), bu reklamların kripto varlıklara yapılan yatırımı önemsizleştirdiğini ifade etti. Ayrıca futbol kulübünün, potansiyel risklere karşı tüketicileri yeterli seviyede bilgilendiremediğine karar verdi. ASA, her iki reklamın da kaldırılmasına hükmetti.

İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), yayınladığı resmi duyuruda Arsenal fan token reklamlarının “sorumsuzca” hazırlandığını belirtti. Buna gerekçe olarak “Tüketicilerin deneyimsizliğinden ve saflığından yararlanıyor, kripto varlıklara yapılan yatırımı önemsizleştiriyor. Yatırım riskini de gösteremiyor.” ifadesini kullandı.

Kurum ayrıca, Arsenal fan token’ın bir kripto varlık olduğunun belirtilmediği bilgisini paylaşarak “Reklam yanıltıcıydı. Çünkü “tokenin” yalnızca bir hesap açarak ve satın alınması gereken başka bir kripto para birimiyle takas edilerek elde edilebilecek bir kripto varlık olduğunu açıklamadı.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL