Avrupa’nın Vizesi: Schengen!

0
151

Turistik ya da farklı amaçla Avrupa’ya gezi düzenlemek isteyenlerin önceliği Schengen vize başvuru şartlarını dikkate almak olmalıdır. Çünkü sadece koşullara uygun olanlar vizelerini alarak seyahatlerine yön verebilir.

Avrupa Schengen Vize Evrakları Nelerdir?

Schengen vizesi nasıl alınır sorgulayanlara öncelikle gerekli evraklar paylaşılır ve her birinin titizlikle toplanması gerektiği belirtilir. Merak edenler https://www.schengenvize.net/ üzerinden her birine netlik kazandırarak harekete geçebilir. Bu şekilde:

  • Pasaportlar başı çeker ve arkasından biyometrik fotoğraflarınız gelir.
  • İkametgah, kimlik ve banka hesap dökümü dahilinde başvurularınız ele alınır.

Bunların ardından uçak ile konaklama rezervasyon bilgilerinin de geldiğini unutmamak gerekir. Schengen vizesi almak isteyenler rezervasyon belgelerini de ibraz etmek zorundadır. Son olarak ise çalışanlara ya da aile ziyaretlerine dair ek belgeler üzerinden başvurulara geçilebilir.

Avrupa Schengen Sigorta Şartı Var Mı?

Schengen vize uyulması gereken tüm şartları sıralar ve vize başvurularına dair işlemleri kolaylaştırır. Örneğin seyahat sigortasının bunlar arasında olduğunu unutmamak gerekir. Zorunlu olarak belirtilen sigortalara dair:

  • 30.000 Euro olan teminata uygun olacak şekilde sigortalara yer verilmelidir.
  • Acil durumlarda geçerli ve güncel sigortalar kabul edilir.

Turistik, iş ya da akraba ziyareti gibi çeşitli nedenlerden seyahat edecek olan vatandaşların her biri de sigortalara yer vermelidir. Başvuru merkezleri diğer belgeler kadar seyahat sağlık sigortasının da üzerinde durur. Geçerli olan sigortalara bağlı olarak vize başvurularınız olumlu yönde sonuçlanabilir.

Avrupa Schengen Vize Koşulları Nelerdir?

Öncelikli koşulun başvuru formu ve belgeler olduğu açık durumda. Form online ortamdan ele alınır ve doldurulması beklenir. Bunun yanı sıra belgelerinizi ibraz etmeniz istenir. 90 (850) 228 43 53 form ile belgelere ilişkin tüm merak ettiklerinize yanıt verecektir. Bununla birlikte:

  • E-randevu ile yetkili merkezlere başvuru için müracaat edilir.
  • Konsolosluk ile Büyükelçilik üzerinden başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Değerlendirme süreci başvuru merkezlerinin yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Aynı zamanda belgelerdeki eksiklik veya hatalardan kaynaklı uzun sürebilir. Bunun için seyahatlerden ortalama 15 – 20 gün öncesine kadar başvurulara geçilmesi gerekir. Ek evraklar ile birlikte bu süreç uzadığı için önceden başvurularda bulunmak faydalı olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir