Teknoloji

Bilgisayar alacaklar dikkat

Geçtiğimiz iki yıl boyunca Covid-19 pandemisine bağlı olarak teknolojiye daha bağlı hale gelen insanlar, bilgisayarlara yönelmiş ve satışlarda uzun bir sürenin ardından artış yaşanmıştı. 2022 yılında yeniden yavaşlayan PC satışları..

Bilgisayar alacaklar dikkat

Geçtiğimiz iki yıl boyunca Covid-19 pandemisine bağlı olarak teknolojiye daha bağlı hale gelen insanlar, bilgisayarlara yönelmiş ve satışlarda uzun bir sürenin ardından artış yaşanmıştı. 2022 yılında yeniden yavaşlayan PC satışları ve bilgisayar stokları hakkında Asus’tan ilgi çekici demeçler geldi.

Asus’un Asya-Pasifik Baş Pazarlama Sorumlusu olan Rex Lee’den PC satışlarıyla ilgili önemli açıklamalar geldi. Görünüşe göre Asus, pandemide kazanılan ivmenin istikrarlı kalmasını sağlamak için dev yatırımlar yaptı. Tüm bu yatırımlar bilgisayar fiyatları tarafında nasıl bir etki yaratır?

Asus yöneticisi aslında Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’daki bilgisayar pazarının halihazırda düşüş eğiliminde olduğunu ifade etti. Lee’ye göre satışlardaki düşüş trendi, önümüzdeki aylarda da devam edecek. Ancak Asus, 2022 yılından itibaren stok sorunları yaşamayacaklarını ifade etti.

Tayvanlı üretici ayrıca artık orta sınıf premium dizüstü bilgisayar üretimine daha fazla önem veriyor. Asus, PC stratejisini ZenBook ve VivoBook serisi gibi modellere kaydırmaya başladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL