Genel

Çiftçilerin Hayatını Çiftçi İlanları ile Kolaylaşıyor

Çiftçiler bin bir emekle yetiştirdikleri ürünlerini satıp hem yetiştirme masraflarını çıkarmak hem de kendi hayatlarını sürdürmek için gerekli olana parayı kazanmak isterler. Çiftçinin yetiştirdiği ürününün elinde kalması hiç istenmeyen bir..

Çiftçilerin Hayatını Çiftçi İlanları ile Kolaylaşıyor

Çiftçiler bin bir emekle yetiştirdikleri ürünlerini satıp hem yetiştirme masraflarını çıkarmak hem de kendi hayatlarını sürdürmek için gerekli olana parayı kazanmak isterler. Çiftçinin yetiştirdiği ürününün elinde kalması hiç istenmeyen bir durumdur. Bu durumda çiftçi ürünün zararına bile satmayı düşünür. Çiftçilerimizin bu istenmeyen durumlarla çiftçi ilanları sayesinde artık karşılaşmayacaklardır. Elinde ürünü olan çiftçi hangi ürünü varsa çiftçi ilanları içinde bulunan ürünü ile ilgili olan bölüme ürününün resmini ve özelliklerini belirtip Türkiye çapında bu ürününü almak isteyen alıcılara ulaşır.  

Çiftçi İlanları ile Arpa Buğday Alımı

Arpa buğday yetiştiren çiftçiler ellerindeki ürünü fiyat düşüklüğü, alıcı bulunamaması ve benzeri nedenlerle satamadıkları takdirde çiftçi ilanları çiftçilerin imdadına yetişir. Arpa buğday almak isteyen kişiler ile elindeki arpa buğdayı satmak isteyen çiftçiler çiftçi ilanları içinde bulunan arpa buğday alım satımıbölümünde bir araya gelirler. Arpa buğday almak isteyen çiftçi olan ya da çiftçi olmayan alıcılar arpa buğday alım satımı bölümündeki ürünlerini satmak isteyen çiftçilerin ürün özelliklerine bakıp istedikleri ürünü satan çiftçi ile irtibata geçip ürünleri alırlar. Böylece arpa buğdayını satmak isteyen çiftçi ile coğrafi olarak farklı yerlerde bulunan alıcı bir araya gelip alışveriş yaparlar.

Çiftçi İlanlarında Farklı Ürün İlanları

Mantar yetiştiren üreticiler ya bu mantarları toplu olarak fabrika ve işletmelere satarlar ya da üreticiler kendileri pazarlarda satarlar. Çiftçi ilanları ile mantar üreticileri yetiştirdikleri mantarları yorulmadan istedikleri fiyata satabileceklerdir. Mantar üreticileri mantar ilanları bölümüne yetiştirdikleri mantarın resmini ve özelliklerini yükleyip Türkiye’nin her yerindeki mantar alıcılarının görmesini sağlar. Mantar almak isteyen çiftçi olan ya da çiftçi olmayan alıcılar mantar ilanları bölümüne girerek almak istediği özellikte mantarları bulur. Böylece mantar üreticisi yerinden kalkmadan pazarda yorulmadan mantarını satmış olur, alıcı da aradığı özellikte mantarı yorulmadan bulmuş olur.

Botanik bahçeleri, fidan depolarında satılan meyve fidanı almak için bu yerlere gitmeden de meyve fidanı alınabilir. Çiftçi ilanları sayesinde çiftçilerimizin istediği meyve fidanını bilgisayarı ya da akıllı telefonundan alabilir, elinde bulunan ve kullanmayacağı meyve fidanını satabilir. Meyve fidanı ilanları içinde bulunan ilanlar sayesinde bulunması zor olan meyve fidanları bile kolayca çiftçilerimize ulaşmaktadır. Kullanmadığı meyve fidanı olan çiftçimiz de meyve fidanı ilanları kısmından bu fideleri satarak kullanabilecek bir çiftçinin almasını ve yetiştirip meyve vermesini sağlar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL