Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘bölgedeki siyasi sorunlar için diyalog’ mesajı

0
130

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bölgedeki siyasi sorunlar için diyalogdan başka çözüm yolu bulunmadığına inanıyoruz. Bu anlamda GDAÜ’nün sunduğu fırsatlardan azami ölçüde istifade edilmesini destekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sonrasında gazetecilere açıklamada bulundu.

“TÜRKİYE’NİN ROLÜNE GÖSTERİLEN TEVECCÜHÜN SEMBOLÜDÜR”

Bölgenin barış ve istikrarı adına önemli bir toplantı için Antalya’da samimi bir ev sahipliğinin gerçekleştirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dönem başkanlığını üçüncü defa üstlendiği Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci’nin zirve toplantısının tamamlandığını açıkladı.

Zirvede alınan kararların Türkiye ve Avrupa halkları için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

GDAÜ’nün 25’inci yıl dönümünün kutlandığı ve aradan geçen çeyrek asırda önemli mesafeler katedildiğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

* Süreç, kuruluşundan bu yana geçen zamanda katılımcı ülkelerin bir araya geldiği, meselelerini açık yüreklilikle konuştuğu bir platforma dönüştü. 7 ülkeyle başladığımız yolculuğumuzu bugün 13 katılımcıyla çok daha kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir