Genel

Cybertruck patenti sızdırıldı

Tesla, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, sunduğu elektrikli otomobilleriyle ve otonom sürüş teknolojileriyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bunların yanında eşsiz tasarımlara sahip tanıttığı elektrikli otomobilleriyle de dikkatleri çekiyor…

Cybertruck patenti sızdırıldı

Tesla, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, sunduğu elektrikli otomobilleriyle ve otonom sürüş teknolojileriyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bunların yanında eşsiz tasarımlara sahip tanıttığı elektrikli otomobilleriyle de dikkatleri çekiyor.

Şirket, geçtiğimiz yıllarda Tesla Cybertruck ismini verdiği değişik bir tasarıma sahip tam elektrikli pickup modelini tanıtmıştı. Tanıtıldığı zaman çok detaylı bilgi verilmemişti. Tanıtımdan sonra bir sürü detay ortaya çıktı ve halen de çıkmaya devam ediyor.

Patentin ayrıntılarına baktığımızda yeni alındığını görebiliyoruz. Bildiğiniz üzere şirketin en büyük rakiplerinden Rivian, elektrikli pickup modeli R1T’nin teslimatlarına geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Rivian R1T de patentlerdekine benzer yapıda katlanabilir arka koltuklara sahip. Bu durum, Tesla’nın Rivian’la daha iyi rekabet edebilmek için patenti aldığını gösteriyor.

Tesla Cybertruck’ın arka koltuklar 60/40 oranında katlanacak. Bu ve daha fazla özelliğin Elon Musk tarafından Tesla’nın 4. çeyrek kazanç çağrısında duyurulması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL