Genel

Dolarda aylar sonra bir ilk! ‘Hazır olalım’ mesajı verildi…

ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarına göre varlık alımlarını beklenenden erken azaltmak gerekebileceğini düşünenler var. Bu gelişmeyle dolar uluslararası piyasalarda değer kazandı. İşte dolar fiyatlarındaki son durum… Artış sürecek mi? Dolar uluslararası..

Dolarda aylar sonra bir ilk! ‘Hazır olalım’ mesajı verildi…

ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarına göre varlık alımlarını beklenenden erken azaltmak gerekebileceğini düşünenler var. Bu gelişmeyle dolar uluslararası piyasalarda değer kazandı. İşte dolar fiyatlarındaki son durum… Artış sürecek mi?

Dolar uluslararası piyasalarda ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarının ardından değer kazanırken, yurt içinde dolar/TL 8.69 civarında seyrine devam etti.

3 AYIN EN YÜKSEĞİ 

Dolar, Fed’in varlık alımlarını bu yıl sonundan itibaren azaltmaya başlayacağı beklentilerini destekleyen toplantı tutanaklarının ardından başlıca para birimleri karşısında 92.844 ile 3 ayın en yüksek seviyesini gördü.

Tutanaklarda aylık tahvil alımlarının ne zaman azaltılacağı net olarak ortaya konulmadı. Ancak Reuters’ın haberine göre “bazı katılımcıların” bankanın tahvil alım programını azaltması için gerekli koşulların “beklediklerinden biraz daha erken” oluşacağını düşündüğü görüldü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL