Genel

Dünya Ay’dan gelen bu kareyi konuşuyor

Yıllardır Ay’a insanlı uçuş gerçekleşmedi. Komplo teorisyenleri bu durumun uzaylılar yüzünden kaynaklandığını söylüyordu. İddialara göre uzaylılar insanların Ay’a inmesine izin vermiyordu. Ancak Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Artemis..

Dünya Ay’dan gelen bu kareyi konuşuyor

Yıllardır Ay’a insanlı uçuş gerçekleşmedi. Komplo teorisyenleri bu durumun uzaylılar yüzünden kaynaklandığını söylüyordu. İddialara göre uzaylılar insanların Ay’a inmesine izin vermiyordu. Ancak Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Artemis projesi ile Ay’a yeniden insan gönderecek.

Çin keşif aracı Yutu-2, Chang’e-4 Ay misyonunun bir parçası olarak 2019’da Ay’ın karanlık tarafına iniş yaptı. O zamandan beridir keşif görevini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Yutu-2 ilginç bir keşfe imza attı. Çünkü uzay aracı uzak bir noktada dikkat çekici bir nesne buldu.

Çin’in Ay programını takip eden Andrew Jones attığı Tweet mesajlarında, Yutu-2’den gelen görüntüde uzak bir noktada küp şeklinde minik bir eve benzeyen cisim olduğunu söyledi. Yutu-2’den sorumlu araştırma ekibi, bu nesneye daha yakından bakmayı planlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL