Teknoloji

Ekran kartı fiyatlarında önemli gelişme

Ortaya çıkan yeni sızıntılar, ekran kartı pazarıyla ilgili güzel haberleri gün yüzüne çıkardı. Belirtildiği üzere, yakın zamanda ekran kartı fiyatlarında ciddi bir düşüş beklentisi var. Ek olarak yeni nesil GPU‘ların..

Ekran kartı fiyatlarında önemli gelişme

Ortaya çıkan yeni sızıntılar, ekran kartı pazarıyla ilgili güzel haberleri gün yüzüne çıkardı. Belirtildiği üzere, yakın zamanda ekran kartı fiyatlarında ciddi bir düşüş beklentisi var. Ek olarak yeni nesil GPU‘ların kullanıcılara sunabileceği çok şey var gibi duruyor.

Bu sızıntı furyasında en heyecan vericisi Greymon55 kullanıcı adlı Twitter hesabından geldi. Kullanıcı, şifreli bir tweet paylaştı. Bu sırada, GPU fiyatlarının önümüzdeki aydan itibaren önemli ölçüde düşeceğini ima etti. Sızıntıyı yapan kişi, bu fiyat düşüşünün nedenini belirtmedi. Yine de, bu bilgi ekran kartı fiyatlarının oldukça yüksek olduğu dönemde bir umut ışığı getirdi.

GPU stok sorununun ne zaman sona ereceği konusunda da çeşitli bilgiler geldi. Nvidia, Intel ve AMD CEO‘ları bu konuyla ilgili fikirlerini paylaştı. Pek çok kaynak 2022’nin 2021’den daha iyi olduğuna kanaat getirdi. Yine de istendiği kadar da iyi olmadığını da ekledi.

GPU kıtlığının başlangıcından bu yana üreticiler kaynaklarını artırmaya çalışıyor. Buna rağmen, yakın zamana kadar sonuçlar pek tatmin edici gelmedi. Çoğu kişi durumu, kartları saniyeler içerisinde satın alan kripto para madencilerine bağladı. Buna ek olarak, kripto fiyatları şu anda en düşük seviyelerini görüyor. Bu durumun da stoklarda az da olsa bir rahatlama oluşturacağı düşünülüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL