Elon Musk’a Göre Yapay Zeka Kuzey Kore’den Daha Tehlikeli!

Dünyada ünlü dâhilerden bir tanesi sayılan ve şaşırtıcı açıklamaları ile sıklıkla gündeme gelen Elon Musk, bunu bir kez daha yaptı ve yapay zekalar hakkındaki savlarını yineledi. İşte o açıklamalar..

0
437

Elon Musk, aslına bakarsanız yüzyılımızın en büyük dehalarından bir tanesi sayılıyor ve bununla birlikte SpaceX, Tesla Motors gibi pek çok şirketin kurucusu konumunda. Muhteşem bir yapay zeka algoritmasına sahip olan bu şirketlerin başında bulunan isim; yapay zekaların hafife alınmaması gerektiğini, defalarca dile getirdi. Bugün yaptığı açıklamalar ise, her zamankinden daha korkutucuydu.

Yapay zekanın aslına bakarsanız Kuzey Kore’den daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum, minvalinde bir cümle ile bir tweet paylaşan Elon Musk, takipçilerine ayrıca bu cümleye ek bir fotoğraf gönderdi. Fotoğrafta, “Nihayetinde makineler kazanacak” posteri mevcut ve bu posterin de korkutucu olduğu aşikar.

Geçtiğimiz yıllarda da pek çok kez yapay zekalara dair konuşmalar yapan Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda; yalnızca iki haftalık bir çalışmayla Dota 2 botu yaptığı biliniyordu. Dünyanın en iyi oyuncuları ile karşılaşan bu bot, Dota 2 oyuncularını her iki oyunda da yenmeyi başardı. Sadece iki haftanın ürünü olan bu botu düşündüğünüzde, aslında Elon Musk’un haksız olmadığı ortaya çıkıyor.

Mars’a koloni kurmayı düşünen ve bunun için resmi çalışmalara başlayan efsanevi bir isim Elon Musk; sizce endişelerinde ne kadar haklı?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir