Emre kazanır instagram’ın iş hayatı üzerindeki etkilerini açıkladı

0
174

Yıllar içerisinde meslek grupları önemini kaybetmekte ve yeni meslek grupları piyasaya çıkmaktadır. Pandeminin de olmasıyla evde olan insanlar işlerini eve taşımak zorunda kalmıştır. Bu sayede online olarak yapılabilecek bir çok yeni iş grubu oluşmuştur. Oluşan bu iş grupları içerisinde büyük bir yüzdeye sahip olan işlerin bir çoğu da Instagram üzerinden yapılmaktadır. Instagram iş olarak bir çok girişimciye imkan sağlamıştır. Gelin bu konuda yapılmış olan bir röportaja göz atalım.

Öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Emre Kazanır , 1988 doğumluyum, Uzun zamandır dijital dünya ile ilgili birçok gelişmeleri yakından takip ediyorum.Küçük yaşlarda yaşıtlarım gibi okula gitmek yerine internetin harikalarına kaptırdım kendimi. İlerleyen süreçlerde de bu merakım sayesinde dijital dünyada iyi bir konuma sahip oldum.

Ne zamandır bu iş üzerinde çalışmalar yapıyorsunuz?

2000 yılından beri Dijital medya sektörünün içindeyim.2016’da E-Dijital Medya Ajansını kurdum.

www.edijitalmedyaajansi.com

 İnstagram’da, ne gibi iş imkanları sağlanmaktadır?

Instagram bir çok insanla etkileşim sağlayabildiğiniz, bu sayede yapmış olduğunuz girişimcilikleri veya açacak olduğunuz butikleri duyurabilirsiniz. Firmaların sponsorluk yapıp size gönderdiği ürünleri tanıtarak firmadan gelecek ücreti Instagram sayesinde kazanabilirsiniz. Instagram’da fazla etkileşim olan bir hesapsınız yani fazla takipçiniz varsa veya beğeni sayınız fazlaysa bu koşullarda Instagram size kendi oluşturmuş olduğu sistem üzerinden para kazandırabilir.

İnstagram son zamanlarda neden bu kadar kullanılıyor?

Instagram’da insanlar daha çok mutlu oldukları ve diğer insanların görmelerini istediği şeyleri paylaşırlar. Bu sayede Instagram eğlenceli mecra haline gelmektedir. Aynı zamanda iş imkanı sağladığı insanlar tarafından düzenli olarak sık sık kullanılmaktadır. Bir yandan işverenlerin de hesapları takip etmesiyle fazlasıyla kullanılan bir platform olmuştur.

İnstagram kullanıcıları kaç yaş aralığındadır?

Instagram kullanıcılarının belli bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Çünkü Instagram kullanıcıları her yaşa hitap eden içerikler üretmektedirler. Üretilen bu içerikler her yaş grubundaki insanları Instagram’ı kullanmasını sağlamaktadır. Her geçen gün kullanıcı kitlesinin çeşitlenmesi ve artmasıyla Instagram daha fazla etkileşime sahip olmaktadır.

İnstagram’daki girişimciler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram’da bir çok girişimci bulunmaktadır. Aslında Instagramın girişimciler için çok uygun bir platform olduğunu düşünüyorum çünkü dijital ajans girişimcilerin ihtiyacı olan şey reklam ve müşteri. Bu ikisi de Instagram’da mevcut.İçerik üreticiler, sanatçılar, işletmeler işini ve hizmetini rahatlıkla tanıtabiliyor.Hatta yakın zamanda bazı kullanıcılarına bende dahil Instagram rozet sistemini başlattı.Canlı yayın açıldığında izleyiciler rozet satın alabiliyor ve hesap para kazanmaya başlıyor.Ayrıca Instagram ” rozet kilometre taşı ” uygulamasıyla uygun gördükleri kullanıcılarına 500 dolar’a kadar bonus hediye ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir