Teknoloji

Epic Games ve LEGO anlaştı

Fortnite ve Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games, aile ve çocuklara özel metaverse geliştirmek için The LEGO Group ile ortaklığını duyurdu. Şirketlerden gelen son açıklamaya göre “aile dostu dijital..

Epic Games ve LEGO anlaştı

Fortnite ve Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games, aile ve çocuklara özel metaverse geliştirmek için The LEGO Group ile ortaklığını duyurdu. Şirketlerden gelen son açıklamaya göre “aile dostu dijital deneyim” ve “güvenli alanda oyun fırsatı” sunulacak.

Fortnite geliştirici Epic Games ve LEGO arasındaki ortaklığın nasıl bir metaverse sunacağı henüz belirsiz olsa da, açıklamalara göre oldukça iddialı. Şirketler, uzun vadeli ortaklığın bir parçası olarak ailelere ve çocuklara uygun bir sanal dünya yaratacak.

Bildiğiniz üzere daha önce metaverse’te bazı taciz skandalları yaşanmıştı. Meta’nın Horizon Worlds oyunu sırasında bir kadın kullanıcı, metaverse’te cinsel tacize uğradığını söylemişti. Bu tarz vakaların artmasına karşı Epic Games ve LEGO’dan hamle geldi.

Epic Games, Fortnite’ı battle royale oyunundan daha fazlasına dönüştürmek isterken, metaverse’e olan merakını da göstermiş oldu. Bildiğiniz üzere Fortnite Ariana Grande, Travis Scott ve Marshmello gibi isimlerin etkinliklerine yer veriyor.

Epic ve LEGO’nun lisans konusunda da büyük bir avantajı bulunuyor. Marvel, DC ve Star Wars dahil olmak üzere dünyanın en büyük markaları ve tanınmış sanatçılarıyla anlaşmalara sahip olan LEGO, çocuklara özel metaverse için bu lisanslardan yararlanabilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL