Genel

Ev için Yaptırılması Gereken Sigorta Poliçeleri

Ev ve konutlarınız için yaptırılması gereken sigorta poliçeleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları zorunlu bazıları da isteğe bağlıdır. Ancak her bir sigorta hizmetinin olası kazalara ve tehlikelere karşı birçok faydası bulunmaktadır. Oldukça..

Ev için Yaptırılması Gereken Sigorta Poliçeleri

Ev ve konutlarınız için yaptırılması gereken sigorta poliçeleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları zorunlu bazıları da isteğe bağlıdır. Ancak her bir sigorta hizmetinin olası kazalara ve tehlikelere karşı birçok faydası bulunmaktadır. Oldukça cüzi miktarlarla yaptıracağınız sigorta poliçeleri sayesinde herhangi bir sorun yaşandığında karşınıza çıkacak yüklü masraftan muaf olabilirsiniz.

Temelde 3 çeşit ev/konut sigortası hizmeti vardır. Bunlar;

  • Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
  • Konut Sigortası
  • Site / Apartman Yönetimi Ortak Alan Sigortası

olarak adlandırılır.

DASK Sigortası Kapsamında Elde Edilen Faydalar

DASK sigortası mecburi mi, diye merak edenler için elde edilen faydalardan bahsedelim. Böylece zorunlu olsa da olmasa da yaptırmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. DASK olarak anılan Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) genel anlamıyla, belediye sınırları içinde kalan meskenler için depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik geliştirilmiş bir sigorta sistemidir. Çok cüzi miktarlarda olan yıllık ödemelerle afet durumunda koca bir ev parası alabilirsiniz.

6305 sayılı Afet Sigortaları kanunu gereğince, aşağıda tanımlanmış binalar güvence altına alınır;

  • Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tâbi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar,
  • 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler,
  • Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler,
  • Doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler.

Zorunlu Deprem Sigortası ayrıca yukarıdaki koşullara uyan;

  • Kat irtifakı tesis edilmiş binalar,
  • Tapuda henüz cins tashihi yapılmamış ve tapu kütüğünde vasfı “arsa vs.” olarak görünen binalar,
  • Tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için geçerlidir.

Siz de evinizi garanti altına alabilmek için dask sigorta teklifi al hizmetlerini araştırabilir, E-sigortam aracılığıyla uygun fiyatlı poliçelerden faydalanabilirsiniz. E-sigortam.com tecrübeli ekibi ve geliştirdiği çözüm taktikleriyle hızlı ve güvenilir sigorta teklifi almak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Bütçe planlamanıza uygun teklifleri almak ve incelemek için de tek yapmanız gereken E-sigortam’ın web sitesinde bulunan formu doldurmaktır. Firma aracılığıyla mevcut sigorta poliçenizi yenileyebilir veya hemen sigorta için başvuruda bulunabilirsiniz. En ucuz DASK sigorta poliçesi hizmetine ulaşmak istiyorsanız beklemeden E-sigortam’ı ziyaret edin.

Evinizi Sigortaladınız, Peki Evdeki Eşyalar Ne Olacak?

Evi sigortalamak söz konusu olduğunda akla ilk gelen sorulan biri “Konut sigortası yaptırmak zorunlu mu?” olmaktadır. DASK ya da diğer adıyla zorunlu deprem sigortası evdeki eşyaların zararını karşılamamaktadır. Eşyalarınız için de konut sigorta teklifi al hizmetinden faydalanabilir ve anında konut sigortası edinerek evinizdeki eşyaları koruma altına alabilirsiniz. Bütçenize en uygun konut sigortası ücreti için de E-sigortam.com’un tekliflerini inceleyebilir ve kullanıcılara ait konut sigortası yorumları ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Konut sigortası her ne kadar zorunlu olmasa da en az evimiz kadar kıymetli elektronik eşyalar, mobilyalar, beyaz eşyalar vb. maddi değer taşıyan tüm unsurlar için önem taşımaktadır. Siz de tüm bu işlemleri online konut sigortası hizmetlerinden faydalanarak kolayca halledebilirsiniz. E-sigortam.com ile konut sigortası yenileme veya uzman ekip desteğiyle yeni teklif alma için başvuruda bulunabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL