Facebook Mobil İçin Tasarım Güncellemesi Yayınlandı

Facebook ekibi güncellemelere doymuyor. Son olarak tasarımsal bazda pek çok değişikliğe imza atan ekip, mobil tasarım üzerinde de bazı değişikliklere imza atacak gibi görünüyor. İşte detaylar..

0
448

Facebook, bugün dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olmakla beraber aynı zamanda sosyal medyadaki kimlik göstergesi de sayılabiliyor. Facebook kimliğiniz aracılığıyla günümüzde dilediğiniz yere kaydolabilmeniz mümkün görünüyor ve bu başarının mimarı Zuckerberg, güncellemelere doymuyor. Tasarımsal bazda sürekli değişikliğe giderek kullanıcılarını olabildiğince memnun etmeye çalışan Facebook’ta bu kez mobil sürüm için değişiklik yapılıyor. Henüz iOS işletim sistemlerinde görülmeyen bu uygulama güncellemesi Android üzerinde şu andan itibaren yayında.

Android üzerindeki mobil uygulamanın haber kaynağı bölümünde büyük bir tasarımsal değişiklik var. Simgeler ve butonlar yer değiştirmişken, artık yorumlar konuşma balonu olarak görüntüleniyorlar. Facebook mobil kullanımının bu biçimde ilerleyen günlerde artacağı bile söylenebilir.

iOS’a Gelecek mi?

Güncellemenin iOS mobil cihazlar için önümüzdeki günlerde yapılabileceği konuşulsa da, kesin bir yargının şu an için sunulmadığını belirtelim. Henüz iOS üzerinde bir beta güncellemesi dahi mevcut değil.

Masaüstünde Güncelleme Olacak mı?

Masaüstü tasarımda ise Facebook’un güncelleme yapıp yapmayacağı henüz kesinlik kazanmadı. Şüphesiz, çok kısa bir süre içerisinde güncellemelerin takibini ve duyurusunu görebileceğiz.

Siz, Facebook’un sık sık tasarımsal bazda yaptığı değişiklikleri nasıl buluyorsunuz? Sizce tasarım daha mı iyiye gidiyor?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir