Galaxy S5 300 Metreden Düştü, Sağlam Kaldı!

Samsung’un son akıllı cihazlarından biri olmasa da; uzun süredir kullanılan ve memnun kalınan Galaxy S5 modeli; geçtiğimiz günlerde 300 metre yükseklikten düştü. Rastlantısal bir düşüş olsa da, S5 modelinin sağlamlığı göz doldurdu.

0
482

Samsung’un son dönemde akıllı olduğu kadar sağlam telefonlar da ürettiğini biliyoruz. Özellikle Galaxy S4 modelinin plastik çerçevesinden ve alınan kötü tepkilerden sonra, çerçevesinde tamamıyla değişikliğe giden Samsung’un S5 modeli dahil olmak üzere pek çok modelinde çelik kasa kullandığı görülebilir. Bu değişiklik, hem telefonları daha hoş görünümlü hem de daha sağlam yaptı: Buna dair kanıtlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde geldi.

Samsung Galaxy S5, 300 metre yükseklikteyken bir anda uçaktan düştü ve video kaydı yapmaktaydı. Düştüğünde, parçalanması muhtemel olan Samsung S5’in video kaydını tamamıyla yapabildiği, bunun yanında telefonun sağlam ve çalıştığı bilgisi geldi.

Blake Henderson adlı bir kişiye ait Samsung Galaxy S5; adamın küçük uçağında video çekme isteğine kurban oldu diyebiliriz. Video çekmeye çalışırken türbülansa giren uçaktan düşen telefon, tam 300 metre boyunca havadan iniş yaptı. Gittikçe hızlandığı tahmin edilen bu iniş sırasında, video çekmeye devam eden telefonun bir bahçeye düştüğü sonradan anlaşıldı. İlginçtir ki, telefon sağlam kalmayı başardı.

Siz ne düşünüyorsunuz, son dönemde akıllı telefonlara yapılan sağlamlığa dair testler işe yarıyor mu?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir