Genel

Geri Dönüşüm İlerliyor

Ülkemizde en önemli sektörler haline gelen istanbul geri dönüşüm sanayisi ekonomimize sağlamış olduğu katkılar hiç de azımsanmayacak kadardır. Bu sektörün bu kadar çok büyümesinde birçok etken rol aldığını görüyoruz. Elbette..

Geri Dönüşüm İlerliyor

Ülkemizde en önemli sektörler haline gelen istanbul geri dönüşüm sanayisi ekonomimize sağlamış olduğu katkılar hiç de azımsanmayacak kadardır.

Bu sektörün bu kadar çok büyümesinde birçok etken rol aldığını görüyoruz. Elbette ki her sektörde olduğu gibi geri dönüşüm sanayisi de birçok hammaddeye tedarikinde etmede önemli rol oynayan bir yapı haline gelmiştir.

Bu yapılara bakacak olursa demir atık kartonlar atık plastik pet şişeleri ve buna benzer naylon gibi yapıların geri dönüşümü çok önemli bir hal almıştır.

Bu nedenle geri dönüşüm firmaları arasında yer alan burak geri dönüşüm ülkemizin daha iyi bir seviyeye gelebilmesi için yoğun çalışmalar sarf etmektedir.

Çalışmalarımızda ülke geleceğini daha da iyi seviyeye getirebilmek adına geri dönüşüm alanında yenilikleri takip ediyor ve uygulamak için can ile çaba sarf ediyoruz.

Ülkemizin ve gel illerimizin artmasındaki en önemli sebeplerinden bir tanesi de ne kadar çok fazla ticarete sanayiye önem verir isek gelirlerimiz de aynı şekilde o oranda artıyor.

Biz de bunlara daha fazla önem verebilmek adına geri dönüşüm sanayisinde yenilikleri yakından sıklıkla takip ediyoruz.

Bu nedenle firmamız birçok hammaddeyi yerinde tespit ederek sizler için geri üşüme sokuyor ve tekrardan piyasaya sunmak için yoğun çaba sarf ediyoruz.

Geri dönüşüm ülke ekonomimiz için oldukça faydası vardır. Çünkü daha önceden kullanılmış olan bütün malzeme ve hammaddeler tekrardan kullanıma açık hale gelebilmesi için birtakım işlemlerden geçiyorlar.

Bu işlemlerin ardından geri dönüşüm sanayisinin gelişmesi ve büyümesi o oranda olmaktadır. Bu nedenle bu tarz işlemlere önem verebilmek için daha fazla çalışmamız gerektiğini göz ardı etmemeliyiz.

Ülkemizin ve sanayimizin gelişmesi adına her birimize düşen bütün görevlerde bizler de elimizden gelen yapmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Yurtdışında satılan belgesel programlar bakacak olur isek bu sektörün gelirinin ne kadar çok büyük olduğunu az da olsa anlayabiliriz.

Hatta bu alana yönelik bazı tv programları da mevcuttur. Yurtdışında bu alana yönelik destekler teşvikler ülkelerin kendi bireyleri arasında bulunmaktadır. Bizim de ülkemizin bu gibi teşviklere sahip olabilmesi için daha fazla 1. Sahibi olmamız elbette önemlidir. Geri dönüşüm azımsanmayacak derecede önemli bir sektördür.

Sektör kullanılmış olan malzemeyi konumuzda belki anlatmış yazdır tekrardan kazanımı için işlemler uygulayan önemli bir yapıdır.

Bu nedenle atık kartonların plastiklerin hurdaların veya metallerin tekrar geri kazanımı için bu sektöre önem vermeliyiz. Biz ne kadar çok önem verirsek ülkenin geliri de o derece artacaktır. Buradan gelen gelir tekrar tekrar farklı farklı yine organize sanayilerin açılmasına yol açacaktır.

Üstelik sadece bu işi yapan organizeler açılmayacak bu işe fayda sağlayan yan organize sanayileri de yine açılacaktır. Bu nedenle geri dönüşümün güzel bir faydası oldukça fazladır. Daha çok çalışmalı ve daha çok ilgi ve alaka göstermeliyiz ve böylece büyüyen bir ekonominin bir aşamada daha temellerini atmış oluruz. Ülkemizin 2023 2053 2071 hedefleri var. Bu hedefleri yapması için de ekonominin daha iyi sinyaller vermesi daha iyi bir konumda olması şüphesiz ki gerekir ve aşikardır.

Bu nedenle ülkemizin her alanda olduğu gibi bu alanda daha iyi bir konuma gelmesi bizlere sevindirecektir ve hiç aksamadan daha fazla çalışmalı ve bu alana yönelik firmalarında hizmetlerini irdelenmeli ve incelemeliyiz.

Türkiye çevresindeki birçok ülkeye göre potansiyeli oldukça yüksek bir ülkedir. En önemli gelir kaynağı nüfusudur.

Bu nüfus genç nüfus dur genç nüfus ağırlıklıdır ve bu nüfus gücünü iyi kullanmak gerekir. Birçok ülke ve genç nüfus neredeyse azdır.

Ama Türkiye Avrupa ülkelerinden birçoğundan bu aşamaya göre daha öncedir. Eğer gençler iş piyasasına katılmaz ve geri dönüşüm alanında da bulunmaz veriler ise elbette bu sektör yavaş yavaş azalacak ve durma noktasına kadar gelecektir.

Sadece bu sektör için geçerli değildir. Hemen hemen birçok sektörde aynı şekilde durumlar söz konusu olacaktır. Bu nedenle gençlerin çalışma hayatına girmesi hurdacılık sektörü gibi sektörlerde de çalışması önemli değil ülkemizin daha iyi şartlar altında rekabet edebilmesi için her birimize görevler düşüyor ve bu görevlerimizi hiç aksatmadan devam etmeli ve daha iyi bir gelecek için hem çevremizi hemde ekonomimizi sağlam tutmak adına çok çalışmalıyız.

Eğer çalışma hayatına önem verirsek ve çalışırsak mevcut hurdacılık sektörünün gelişmesiyle artacağından yeni yeni belki daha ileride meslek dalları gün yüzüne çıkacaktır.

Bir küçük bir aile demektir ve her bir kişi kendi bünyesine bakmakla sorumlu olduğu yükümlü olduğu aile bireyleri ve farklar bulunmaktadır.

Bu nedenle sağlıklı nesiller için temiz duada konumuzun bazı bölümlerinde anlattığımız üzere önemlidir. Ülkemizin ve bireylerin sağlığı için kurallara uymalı ve bu kurallara geliştirmeliyiz. Yenilikleri takip ederek daha iyi bir yaşam imkânına elbette sahip olabiliriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL