Genel

Getir, İngiltere’de mahkemelik oldu

Son dönemde elde ettiği fonlarla gündeme gelen ve Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’ya da açılan Getir, İngiltere’de mahkemelik oldu. Şirket, birlikte çalıştığı reklam ajansı EML’ye, “Londra’daki taksilerde bizim reklamlarımız yerine rakiplerimizin..

Getir, İngiltere’de mahkemelik oldu

Son dönemde elde ettiği fonlarla gündeme gelen ve Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’ya da açılan Getir, İngiltere’de mahkemelik oldu.

Şirket, birlikte çalıştığı reklam ajansı EML’ye, “Londra’daki taksilerde bizim reklamlarımız yerine rakiplerimizin reklamlarına yer veriyorlar” iddiasıyla dava açtı.

Enjoy Media ile çalışan Getir’in, anlaşmadan çok daha az sayıda taksiye reklam verdiğini öne süren Getir şirkete 671.328 İngiliz poundu dava açtı. Haberi duyuran İngiliz Financial Times gazetesi, “Bu dava anlık market alışverişi teslimat pazarında rekabetin ne kadar yoğun olduğunu gözler önüne seriyor. Birçok şirket müşterilerin dikkatini çekmek için dişe diş göze göz savaşıyor” yorumunu yaptı.

2015 yılında kurulan Getir, Ocak ayında Londra’da başlamıştı. Getir’in dava dilekçesinde şirketin Londra’daki ayağının Arzu Küfündür isimli reklamcının yönettiği Enjoy Media ile çalışmaya başladığı ve bu şirketin de Londra’daki ulaşım ağlarında reklamlar verebildiği kaydedildi.

2000 TAKSİNİN FOTOĞRAFINI ÇEKMİŞLER

Fakat Getir’in bu reklam ajansının performansından memnun olmadığı belirtilirken, “Şirket çalışanları yaz aylarında 6 haftalık bir dönemde Londra’daki taksilerin 2000 fotoğrafını çekti. Bunlardan sadece 168’inde Getir’in reklamı vardı. Fakat anlaşmada 737 takside Getir reklamı olması gerekiyordu” ifadesi kayıtlarda yer aldı.

Mahkeme kayıtlarında Getir’in, “Enjoy Media doğrudan Getir’in rakipleri Gorillas ve Zapp’a yardımcı oldu” iddiası da yer aldı.

ENJOY MEDYA’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili akşam saatlerinde Enjoy Media’nın Avukatı Ozan Aşkın’dan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

* Getir İngiltere outdoor kampanyasını yürütmesi için Mart 2021 tarihinde müvekkilimiz Enjoy Media ile anlaşmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL