Google Beş Yeni Bulut Platform Bölgesi Kuruyor

Google, online bulut depolama servisi için geliştirdiği devasa projeyi bugün açıkladı!

0
712

Google, internet teknolojisini bambaşka boyutlara açıyor. Google yeni projesiyle internet gecikmelerini azaltarak Bulut hızını arttırmayı planlıyor.

Google Bulut Platformu, Google tarafından uygulamaya konulmaya hazırlanan yeni projeyle farklı bir boyut alıyor. Projeye göre Google 2018 yılında 6 adet deniz altı kablo hattı döşeyecek. Bu sayede 5 yeni bulut platform bölgesi kurarak bulut depolama servisinde yaşanan gecikmeleri minimuma indirecek. Bu tablo Google müşterileri tarafından kullanılan online bulut depolama servisleri açısından mükemmel bir planlama! 2018 yılının ilk çeyreğinde Hollanda ve Montreal bölgeleri için uygulanacak olan proje, ikinci, üçüncü ve son çeyrek için Los Angeles, Hong Kong ve Finlandiya için planlanıyor. Kurulumun gerçekleşeceği bu bölgelerde kabloların denizin altından geçmesi öngörülüyor.

Google tarafından tasarlanan bu devasa proje bugün açıklandı. Şirket yapılan açıklamaya ek olarak bulut hizmetinin toplam internet trafiğinin %25’ine denk geldiğini beyan etti. Google tarafından gerçekleştirilmesi planlanan bu yatırımların Google hizmetlerini dünyanın dört bir yanına taşıyacağı öngörülebilir bir gerçek! Sonuç olarak bu proje Google hizmetlerini genişlettiği gibi aynı zamanda internet trafiği açısından da son derece olumlu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir