Genel

Google Chrome ve Firefox’a bir rakip

Geçtiğimiz dönemlerde piyasada haksız rekabet oluşturduğu konusunda Google’dan şikayetçi olan arama motoru DuckDuckGo, çok yakın zamanda web tarayıcı sektörüne girmeye hazırlanıyor. Firefox, Edge ve Chrome gibi tarayıcılarla rekabet etmeye hazırlanan..

Google Chrome ve Firefox’a bir rakip

Geçtiğimiz dönemlerde piyasada haksız rekabet oluşturduğu konusunda Google’dan şikayetçi olan arama motoru DuckDuckGo, çok yakın zamanda web tarayıcı sektörüne girmeye hazırlanıyor. Firefox, Edge ve Chrome gibi tarayıcılarla rekabet etmeye hazırlanan DuckDuckGo, tarayıcının baştan sona gizliliği ön plana koyan bir yapıya sahip olacağını belirtti.

Bildiğiniz üzere özellikle Microsoft Edge’in de Chromium tabanlı sisteme geçmesiyle web tarayıcı sektörü adeta Chromium tabanlı tarayıcılarla domine edilmiş durumda. Firefox’un 2018 yılından önce yüzde 20’lere varan kullanım oranının bu yıl yüzde 3’lere düşmesiyle, piyasadaki tarayıcıların yüzde 95’ten fazlası Chromium altyapısıyla hazırlanır hale geldi. DuckDuckGo’nun tarayıcısı da Chromium tabanlı bir şekilde hazırlanıyor.

Weinberg, DuckDuckGo tarayıcının, kurulduktan sonra herhangi bir ek ayar yapmaya gerek kalmadan varsayılan olarak katı bir gizlilik koruması sunacağını açıkladı. Tıpkı web tarayıcı gibi, mobil uygulamada da bu gizlilik ayarları uygulamayı kurduğunuz andan itibaren geçerli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL