Google Sağlık Sektörüne Senosis İle Atılıyor!

Tüm dünyada kurduğu ağ ile hemen her anımızdan haberdar olabilen ve uygulamaları sayesinde hayatımızı kolaylaştıran Google, sağlık sektörüne büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. İşte detaylar..

0
419

Android’i satın alışı ile birlikte özellikle hayatımızın her yanına girebileceğinin sinyallerini alenen veren Google, geçtiğimiz yıllarda Alphabet adlı çatı şirketini kurmuş ve bütün servislerini bu şirketin altına sokmuştu. Alphabet, bazı servisleri satın almaya ve Google’ı büyütmeye kaldığı yerden devam ediyor.

Baktığımızda, son olarak sağlık sektörüne bir atılım yapmayı amaçlayan Google’ın son yıllarda pek çok uygulamayı satın aldığı belirtilebilir. Deepmind adlı platform ile ortak çalışma kararını geçtiğimiz yıllarda alarak ufak bir sinyal veren Google’ın son olarak Senosis’i satın aldığı biliniyor.

Senosis Ne İşe Yarayacak?

Aslına bakarsanız, Google’ın Senosis’i almasında herhangi bir mantık bulunmuyor gibi görünüyor ancak detaylı olarak incelediğimizde, Senosis’in oldukça büyük bir atılım için alındığı aşikar. Akıllı cihazların kameraları aracılığı ile, donanımları aracılığı ile sağlık ve kalp ritmine dair önemli sonuçlar vermeyi amaçlayan, genç bir şirket olan Senosis; bundan böyle Google altında çalışacak.

Bununla birlikte, Android’e Senosis gibi bir uygulamanın gelecek yıllarda varsayılan olarak eklenebileceğinin ihtimali de artıyor. Android’e bileşik olarak gelebilen pek çok sağlık uygulaması var ancak Google’ın yaptığı çalışmalar, bunu gösterir nitelikte.

Siz, Google’ın sağlık sektörüne yaptığı atılımı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir