Dünya

Hangi Yüzeylerden Su Çıkar?

Hangi Yüzeylerden Su Çıkar? Suyun değerli bir kaynak olması her türlü yüzeyden s arama ve çıkarma yöntemlerinin gelişmesine neden olmuştur. Jeoloji alanında hizmet veren firmaların uzmanlığında olan bu uygulamalar, hangi..

Hangi Yüzeylerden Su Çıkar?

Hangi Yüzeylerden Su Çıkar?

Suyun değerli bir kaynak olması her türlü yüzeyden s arama ve çıkarma yöntemlerinin gelişmesine neden olmuştur.

Jeoloji alanında hizmet veren firmaların uzmanlığında olan bu uygulamalar, hangi yüzeylerin su verimliliği açısından uygun olup olmadığını analiz etme imanı sunuyor.

Yüzeylerin incelenmesi adına zemin etüdü çalışmasının yapılması, yer altında suyun olup olmadığına dair önemli bilgi verici nitelikteki yöntemlerdir.

Geçmiş yıllarda birçok yüzeye yapılan sondaj çıkarma çalışmaları hiçbir cihaz ya da sistem söz konusu olmadan yanılma payının yüksek olmasına neden oluyordu.

Hiçbir veri olmadan rastgele sondaj çalışmaları suyun gerçek derinliğine ulaşmaya engel olduğu için çıkan suyun da bir süre sonra tükenmesine neden olmaktadır.

%100 Doğru Sonuçlu NMR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

 

Yer Altında Su Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Hangi yüzeylerden su çıkacağına dair teknolojik yöntemler kullanılmadığı sürece sadece tahmin üzerine çalışmalar yürütmek söz konusu olur.

Diğer yandan su bulunma potansiyeli yüksek olan arazide su arama için önemi belirtilerin izini sürmek gerekiyor.

Yer altı derinliğinde su bulma çalışmaları yapılırken kil ve çakıl gibi toprağın yapısında bulunan etkenlerde yüzeylerde su ulunduğuna dair işaretlere verebilir.

Su aramalarının yapılacağı arazinin yakın çevresinde su kaynaklarının olması, zemin altyapısından su çıkarılabileceğini gösterir.

Büyük ya da küçük akarsuların etrafında konumlanmış olan arazilere su bulma yöntemlerini uygulamak zamandan tasarruf etmek açısından hız kazandırır.

Su Arama Çalışmalarında Bilinmesi Gerekenler

Arazinin yüzeyinde bulunan toprağın yapısı su arama ve bulma yöntemleri için yol gösterici niteliktedir. Kurak olduğu bariz olan araziler yerine daha yeşil olan alanlar yeraltı su kaynaklarının keşfedileceği alanlar olarak biliniyor.

Suda bulunan tuz ve minerallerinde analizini yapmaya olanak sunan teknolojik cihazlar, çevrede kalıntısı bulunan tuz ve minerallerin izinin sürülmesi gerektiğine dair ipuçları verir.

Su kaynaklarını bulmak ve bu alanda yatırımların gerçekleştirilebilmesi için mutlaka profesyonel firmalardan destek alınmalıdır.

Yeraltı sondajı için kullanılan eski yöntemler yerine teknolojik alanda geliştirilmiş olan cihazlar yardımıyla su bulma işlemleri daha hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Bu konudaki tüm ihtiyaçlarınız için https://jeofizikmuhendisi.net/ adresinden hizmet alabilirsiniz.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL