Genel

Hepsiburada E-Ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

E-ticaret yaparken temel amaç daha fazla müşteriye ulaşmaktır. Sizi bu amaca götürecek işlem ise yapacağınız doğru entegrasyonlar olacaktır. Özellikle gerçekleştireceğiniz Hepsiburada entegrasyonu sitenizin pazaryeri başarısını sağlayacak ve marka bilinirliğinizin artmasına..

Hepsiburada E-Ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

E-ticaret yaparken temel amaç daha fazla müşteriye ulaşmaktır. Sizi bu amaca götürecek işlem ise yapacağınız doğru entegrasyonlar olacaktır. Özellikle gerçekleştireceğiniz Hepsiburada entegrasyonu sitenizin pazaryeri başarısını sağlayacak ve marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olacaktır. Bu kanaldan alacağınız müşterileri kendi siteniz için sadık müşteriler haline dönüştürebilirsiniz.

Ülkedeki en güçlü ve gelişmiş e-ticaret sitelerinden biri olan Hepsiburada son dönemlerde verdiği pazaryeri özelliği ile markalar için avantaj sağlamıştır. Bu sayede satışını yaptığınız ürünleri daha fazla kişiye gösterme fırsatı elde edebilirsiniz.

https://imgyukle.com/i/YajlMP

Hepsiburada E-Ticaret Entegrasyonunun Yararları Nelerdir?

Hepsi burada mağaza açmak ile stoklarınızı tek bir panel üzerinden kontrol edebilir, herhangi bir aracı olmadan bir panel ile ürünlerinizi aktarabilirsiniz. Yapacağınız stok güncellemesi ile stoklarınız aynı anda iki siteden de düşmektedir. Böylece hem maliyetten hem de zamanda tasarruf edebilirsiniz. Hepsiburada ortalama yedi milyon bir kitleye hitap ettiğinden siz de bu kişilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda siparişlerinizi tek bir panel ile takip edebilir, faturalandırmaları buradan yapabilirsiniz.

https://imgyukle.com/i/Yaj8BN

Hepsiburada E-Ticaret Entegrasyonu Yapılışı

Hepsiburada e-ticaret entegrasyonu kendi içerisinde birkaç aşamadan meydana gelir. İlk Olarak sitenizde bulunan hangi ürünlerin bu platforma aktarılacağına karar vermelisiniz. Burada kategori ve marka seçimi yapabilir, burada yer alan tüm ürünlerde entegrasyonun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bir sonraki aşama ürünlerin sanal pazar yerleri arasında olan Hepsiburada paneline aktarılması olacaktır.  Genellikle satışa çıkardığınız her kategori için excel dosyası hazırlanır ve bununla birlikte talep oluşturulur. Platforma ürünler manuel eşleştirme yapılarak eklenmektedir. Son aşamada geldiğinizde ise ürün güncellemesi yapmanız gerekecektir. Burada Merchant ID ile satış fiyatı bilgilerine ihtiyaç vardır. Bu aşamada Hepsiburada komisyon oranları ile ilgili bilgi edinmiş olmanızda yarar vardır.

https://imgyukle.com/i/Yaj3Se

Hepsiburada E-Ticaret Entegrasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hepsiburada dükkan açmak için çalışmalara başladığınızda ürünlerinizde barkod kodlarının bulunmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü platformda barkod kullanımı zorunludur. Aksi takdirde ürünlerin aktarımı gerçekleşmeyecektir. Eğer üründen stok miktarı sıfıra düştüyse bu ürün otomatik olarak sistemden kaldırılır.

Entegrasyon güncellemesi yapıldığında silme işlemi gerçekleşmez. Yani sitenizden bir ürün sildiğinizde bu silme işlemi Hepsiburada platformu için geçerli olmayacaktır. Bunu yapabilmek için silme işlemini elle gerçekleştirmeniz gerekir. Ayrıca entegrasyon öncesi Hepsiburada mağaza açma ücreti ile ilgili araştırma yapmalısınız. Bu gibi aşamaların her birini en iyi şekilde tamamlamak için Kobisi’den destek alabilirsiniz. Sektör tecrübesi ve uzman kadroya sahip olan Kobisi Hepsiburada entegrasyonunu başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL