Teknoloji

Honda ZR-V, Avrupa’da satışa sunulacak

Otomobil üreticileri elektrikli araçlar için yoğun bir mesai harcarken, hibrit yapıdaki SUV araçlara Honda ZR-V ile bir yenisi eklendi. 2023 yılında Avrupa pazarında satışa sunulacak olan araç, HR-V ve CR-V..

Honda ZR-V, Avrupa’da satışa sunulacak

Otomobil üreticileri elektrikli araçlar için yoğun bir mesai harcarken, hibrit yapıdaki SUV araçlara Honda ZR-V ile bir yenisi eklendi. 2023 yılında Avrupa pazarında satışa sunulacak olan araç, HR-V ve CR-V arasında konumlandırılacak. Araç hakkında henüz öğrenmemiz gereken çok fazla detay bulunuyor olsa da GAC Honda, Çin pazarı için yeni Honda ZR-V SUV’nin ilk resmi görsellerini yayınladı.

Arka tasarım yeni HR-V modelini akıllara getirirken, şu ana kadar yayınlanan basın fotoğraflarında çift egzoz çıkışı görünmüyor. İç mekan görselleri henüz yayınlanmadı, ancak kabin tasarımının HR-V ile benzer yapıda olacağını düşünüyoruz.

Honda’nın hibrit yapıdaki bu yeni SUV modeli, CVT ünitesiyle eşleştirilen 1.5 litrelik turboşarjlı dört silindirli benzinli motordan güç alacak. VTEC turbo motor, 180 hp güç ve 240 Nm tork üretebiliyor. Aracın oymalı bagaj kapağında, Çin’de satılan Honda Integra sedan için de kullanılan “240 Turbo” amblemi bulunuyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL