Teknoloji

HTC, Metaverse odaklı bir telefon ile geliyor

Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC, 2017 yılında akıllı telefon bölümünü 1.1 milyar dolar karşılığı Google’a sattı. O tarihten beri Desire 20 Pro, U12 Plus gibi orta ve üst seviye cihazlarla..

HTC, Metaverse odaklı bir telefon ile geliyor

Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC, 2017 yılında akıllı telefon bölümünü 1.1 milyar dolar karşılığı Google’a sattı. O tarihten beri Desire 20 Pro, U12 Plus gibi orta ve üst seviye cihazlarla eski günlere geri dönmeye çalışsa da, bir türlü ses getiremedi.

Son dönemin yükselen yıldızı Metaverse zaten HTC’nin ilgi odağında yer alıyordu. Hatta şirket CEO’su Cher Wang hem çocukların hem de yetişkinlerin vakit geçirebilecekleri ‘güvenli bir sanal dünya’ hedefi kapsamında geliştirdikleri açık kaynaklı Viverse platformunu ilk kez Mobil Dünya Kongresi 2022’de tanıttı.

HTC’nin Asya-Pasifik Bölgesinden Sorumlu Genel Müdürü Charles Huang’ın açıklamasına göre, Nisan ayında tanıtılması beklenen akıllı telefon Viverse ile entegre çalışacak. Bir başka deyişle HTC, yeni amiral gemisinde Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) teknolojilerine odaklanacak gibi gözüküyor.

Henüz model adı dahi bilinmeyen yeni HTC akıllı telefonun ekranı, işlemcisi, kamerası ve diğer teknik özellikleri hakkında somut bir bilgi maalesef bulunmuyor. Ancak rekabetçi olabilmesi için, Qualcomm veya MediaTek tarafında en güçlü yonga setine sahip olması bekleniyor. Merak edilen her şey Nisan ayında belli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL