Ekonomi

ICON Nedir? Nasıl Alınır?

ICON Nedir? Nasıl Alınır? ICON, “dünyanın en büyük merkeziyetsiz ağlarından birini oluşturarak” “dünyayı hiper bağlamayı” amaçlayan Güney Kore merkezli bir blok zinciridir. Bunu başarmak için ise ICON, bağımsız blok zincirlerini..

ICON Nedir? Nasıl Alınır?

ICON Nedir? Nasıl Alınır?

ICON, “dünyanın en büyük merkeziyetsiz ağlarından birini oluşturarak” “dünyayı hiper bağlamayı” amaçlayan Güney Kore merkezli bir blok zinciridir. Bunu başarmak için ise ICON, bağımsız blok zincirlerini “ICON Republic”i oluşturmak için birbirleriyle yakınlaşmasına, etkileşime girmesine izin verecek büyük bir platform oluşturmayı planlamaktadır.

Gaye, ticaretten güvenliğe, sağlıktan sigortaya ve finanstan akademiye daha birçok sektördeki oyuncuların tek bir ağ üzerinde yan yana bulunabileceği platform gerçekleştirmektir. Coin haberlerine de yansıdığı üzere, ICON’un sözleriyle, büyük düşünce “toplulukların manasını yeniden tanımlayarak ve bu tür toplulukları birbirine zincirleyerek yeni bir dünya oluşturarak yeni ademi merkeziyetçilik çağını başlatmaktır.

Günümüzde topluluklar, genellikle sosyal ve politik faaliyetleriyle tanımlanır. ICON aracılığı ile topluluklar, geleneksel ekonomik sistemin ötesine geçip her zamanki ekonomik sistemden özgürleşebilir ve diğer topluluklarla sürtünmesiz değer alışverişini teşvik edebilir. Sonuçta toplumun maksimum toplam faydasıyla sonuçlanabilir.”

 

ICON Nasıl Çalışır?

ICON, ICON Republic olarak isimlendirdiği şey aracılığıyla blockchain toplulukları ekosistemini tek noknataya getirmek için ‘loopchain’ olarak bilinen bir konsept kullanmaktadır. ICON Republic, farklı ve özgür blok zinciri topluluklarını birbirine bağlamaktadır. Bu, Topluluk Temsilcileri (C-Reps) aracılığıyla yapılmaktadır. ICON Republic blok zinciri “Nexus” olarak da bilinmektedir. C-Reps, toplulukların “bağ”la etkileşime girdiği portallar gibi olmaktadır. Tüm blok zinciri topluluğunun Nexus’la nasıl etkileşime girdiğini belirleyen bir dizi kural vardır, “Blockchain İletim Protokolü (BTP)”.

ICX Satın Alma ve Saklama

ICX, Huobi, , Binance Bittrex, , WazirX OKEx, Bithumb, Kraken, Bitrue, HitBTC, Gate.io ve Upbit dahil olarak birçok popüler borsada mevcut olamktadır. Bazı borsalarda parayı Fiat para birimiyle alabilirsiniz, bazılarında ise biraz Ethereum veya Bitcoin tutmanız gerekebilir. Cüzdanlar için ICON’un kendi Android, web ve yazılım cüzdanı bulunmaktadır. Diğer seçenekler arasında CoolWallet S, Trust Wallet, Ledger Nano ve Eidoo bulunur. Ayrıca Binance futures (vadeli işlemler) nedir nasıl kullanılır konusunda bilgi sahibi iseniz bu alandan da kazancınızı arttırabilirsiniz.

ICON, blockchain’in dünyayı tek noktaya getirme potansiyeline sahip olduğuna inanmaktadır. Proje kâğıt üzerindeki vaatlerini gerçek dünyaya doğru çevirebilir ise, sonunda küresel bir blok zinciriyle birlikte çalışabilir olmasını ve umarız ki teknolojinin ana akımı olarak benimsenmesini sağlayan anahtar olsun.

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL