Teknoloji

Intel’in ilk ekran kartı ortaya çıktı

İşlemci dünyasında dünyanın önde gelen markalarından birisi olan Intel, AMD ile girmiş olduğu büyük rekabette öne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. Intel’in Arc serisi ekran kartlarının tanıtımını Mart ayı sonunda yapması..

Intel’in ilk ekran kartı ortaya çıktı

İşlemci dünyasında dünyanın önde gelen markalarından birisi olan Intel, AMD ile girmiş olduğu büyük rekabette öne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. Intel’in Arc serisi ekran kartlarının tanıtımını Mart ayı sonunda yapması bekleniyor. Son olarak Arc A30M Pro isimli grafik kartı ile ilgili ilginç bir bilgi sızdı.

Arc serisi ekran kartlarının tanıtımı için gün sayarken, bu ürünün isminin ne olacağı belli oldu. Sızıntı bilgiye göre çıkması beklenen ekran kartının ismi Intel Arc A30M Pro olacak. Ekran kartının ismi, ITHome tarafından paylaşılan görsel ile belli oldu. İsim, sızıntı kaynaklarını şaşkına uğrattı. Zira daha önceki bilgiler, ekran kartının isminin A350M veya A370M olacağını işaret ediyordu.

Dell Precision 5470 iş istasyonu PC modelinin özellikleri de şekillendi. Yayınlanan görselin özellikler kısmında Intel Core i9-12900H üst segment işlemci kendine yer buluyor. Bu işlemci, 64 GB’a kadar LPDDR5-5200 bellek ve 4 TB SSD ile donatıldı. Öte yandan grafik kartı olarak NVIDIA’nın RTX A1000 görselde yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL