Genel

iPhone 14

Apple’ın parmak izi tanıma işlevini akıllı telefonlarına geri döndürmeyi planladığı bildiriliyor. Çinli kaynakların aktardığı bilgilere göre iPhone 14 serisi, ekran yüzeyinin altına yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ile gelecek. Şirket daha..

iPhone 14

Apple’ın parmak izi tanıma işlevini akıllı telefonlarına geri döndürmeyi planladığı bildiriliyor. Çinli kaynakların aktardığı bilgilere göre iPhone 14 serisi, ekran yüzeyinin altına yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ile gelecek.

Şirket daha önce akıllı telefonlarında Ana Ekran düğmesine entegre edilmiş parmak izi sensörü kullanıyordu. Ancak iPhone X’in piyasaya sürüldüğü 2017’den beri Apple, amiral gemisi akıllı telefonlarında sadece Face ID teknolojisine yer veriyor.

Yüz tanıma ile kilit açmanın bazı güvenlik riskleri var ve bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet gündeme geldi. Pandemi döneminde maske takma zorunluluğu getirilmesi durumu daha da kötüleştiriyor. Salgının yakın zamanda ortadan kaybolması pek mümkün olmadığı için Apple’ın kullanıcılara farklı seçenekler sunması gerek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL