Teknoloji

iPhone 14 özellikleri netleşiyor

Apple’ın en yeni cihazı iPhone 14 5G çipi hakkında dikkate değer bir iddia ortaya atıldı. Tedarik zincirinden gelen yeni bilgilere göre Tayvanlı üretici TSMC, Samsung’u saf dışı bırakarak iPhone 14’ün..

iPhone 14 özellikleri netleşiyor

Apple’ın en yeni cihazı iPhone 14 5G çipi hakkında dikkate değer bir iddia ortaya atıldı. Tedarik zincirinden gelen yeni bilgilere göre Tayvanlı üretici TSMC, Samsung’u saf dışı bırakarak iPhone 14’ün 5G ile ilgili radyo frekansı yongalarını tek başına üretecek.

Tedarik zinciri kaynakları, TSMC’nin, Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 14’te kullanılacak 5G çip siparişinin tamamını kazandığını söylüyor. Economic Daily News tarafından aktarılan son üretim notlarına göre TSMC, Apple’ın yeni akıllı telefonuna 5G çipini tedarik etmek için Samsung’u “köşeye sıkıştırdı”.

Daha önce TSMC’nin, iPhone 14 5G modemlerini üretmek istediğine dair söylentiler dolaşıyordu. Kaynaklardan gelen yeni bir rapor, TSMC’nin Apple için yalnızca 5G çiplerinin bir kısmını yapmakla kalmayıp aynı zamanda hepsini üreteceğini ortaya koyuyor.

TSMC siparişin ayrıntılarını teyit etmedi, ancak tedarik endüstrisindeki kaynaklar, 5G çiplerin TSMC’nin 6nm süreci kullanılarak üretileceğini dile getirdi. Fakat bu söylentiden önce Apple’ın, TSMC’nin 4nm sürecini tercih edeceği iddia edilmişti.

TSMC’nin 6nm 5G çiplerinin, Apple’ın şu anda kullandığı Qualcomm çiplerine kıyasla önemli ölçüde azaltılmış güç tüketimine sahip olacağı ifade ediliyor. Bu, bir sonraki iPhone ile mevcut iPhone 13 serisi arasında gözle görülür pil tasarrufu olacağı anlamına geliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL