Teknoloji

iPhone SE 3

iPhone SE 2022 (3. nesil), MacBook Air ve yeni iPad gibi pek çok ürünün tanıtılması beklenen Apple Peek Performance etkinliği için gözler 8 Mart tarihine çevrildi. Fakat bu lansman öncesinde..

iPhone SE 3

iPhone SE 2022 (3. nesil), MacBook Air ve yeni iPad gibi pek çok ürünün tanıtılması beklenen Apple Peek Performance etkinliği için gözler 8 Mart tarihine çevrildi. Fakat bu lansman öncesinde iPhone SE 3’ün bilinmeyen bazı detayları ve özellikleri ortaya çıktı.

Geçmiş dönemde güvenilirliğini kanıtlayan analistlerden Ming-Chi Kuo, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunmaya başladı. Başlangıçta bu hesabın gerçekliğinden emin olunamamış olsa da TF International Securities analistlerinden Kuo’ya ait olduğu doğrulandı.

Kuo, yeni iPhone SE için üretim hattının bu ay çalışmaya başlayacağını söylüyor. Ayrıca Apple’ın 2022 yılı içerisinde satış başarısına göre 25 ila 30 milyon arasında cihaz üretmeyi planladığını belirtiyor. Bununla birlikte, iPhone SE 3’ün hafıza ve bağlantı özellikleri hakkında da bazı temeli olan iddiaları paylaştığını görüyoruz.

Beklentilere göre yeni iPhone SE, hem mmWave hem de Sub-6GHz 5G bağlantılarını destekleyecek. mmWave, her ne kadar 5G ile yüksek hızlara çıkılabilmesini sağlasa da yeterli baz istasyonu bulunmadığı için menzil anlamında oldukça kısıtlı bir yapıya sahip.

Öte yandan ABD’de test edilen Sub-6GHz, ancak 100 ila 150 Mbps hızlarına kadar çıkabiliyor. Fakat dağıtımı kolay olduğu için kullanıma daha elverişli gibi duruyor. Tabii iPhone SE 3’de ise ikisinin de olması şüphesiz ki bir avantaj olacaktır.

iPhone SE 3’ün kaputunun altındaki bazı diğer özellikleri de belli oldu. Örneğin, cihazın A15 Bionic işlemcisini kullanacağı neredeyse kesinleşti. Depolama tarafındaysa 64GB, 128GB ve 256GB şeklinde 3 farklı seçenek sunulacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL