iPhone telsiz özelliği için kötü haber

0
277

Teknoloji devinin 5G modem geliştirme ekibinin lideri Ruben Caballero, Nisan ayında şirket ile yollarını ayırmış ve boşalan koltuğa mühendislerden Johny Srouji getirilmişti. Bu arada hatırlatmakta fayda var. Bu telsiz özelliğini Apple Watch’un Wi-Fi veya hücresel bağlantıyı temel alan Walkie-Talkie özelliği ile karıştırmamak gerekiyor.

iPhone telsiz özelliği için Intel ile çalışıldı. iPhone kullanıcılarının uzun mesafeli radyo dalgaları üzerinden diğer iPhone kullanıcıları ile doğrudan iletişim kurmasını sağlanacaktı. Yani, 900 MHz’de çalışmak üzere geliştirilen bu özellik için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duyulmuyordu.

Rapora göre bu teknoloji Intel modemlere dayanıyor. Apple’ın 2020 iPhone modellerinde Qualcomm modemler ile çalışmaya devam edecek olması projeyi rafa kaldıran ikinci etken oldu. Intel modem bölümünün satın alınmış olması ilerleyen aylarda iPhone telsiz özelliğini tekrar masaya getirebilir.

Paylaş
Önceki İçerikPlüton’a sahip çıktı!
Sonraki İçerikBinox Saç Çıkaran Şampuan ve Mucizevi Etkisi
Editör (info@teknocini.com)
Teknocini.com genel içerik editörü ve aynı zamanda genel yayın yönetmeni. Her türlü öneri, istek ve geri dönüşlerinizde hızlı iletişim için “vadi@teknocini.com” mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir