iPhone’da güvenlik açığı

0
73

İngiliz uzmanlar, iPhonelar’da ortaya çıkan bir güvenlik açığı nedeniyle, telefon kilitli de olsa temassız ödeme yapılabildiğini ortaya çıkardı. Yetkililer, ‘kredi kartlarınızı iPhone’a kaydetmeyin’ diyerek uyardı. 

İngiltere’nin köklü eğitim kurumlarından Birmingham ve Surrey Üniversiteleri’nden uzmanlar, iPhone’un tuş kilidini açmadan bin sterlin ödeme alabildiklerini ortaya çıkardılar. Ekip, bu tezlerini kanıtlamak için bir video da yayınladı.

Uzmanlara göre, ApplePay ve Visa kullanıcıları güvenlik açığının hedefinde. Mastercard veya Samsung Pay gibi uygulamaların bu açıktan etkilenmediği ifade ediliyor.

İKİ TARAF DA BİRBİRİNİ SUÇLUYOR

Birmingham Üniversitesi’nde araştırmayı yürüten ekipten Dr Andreea Radu, Apple ve Visa ile görüşme yaptıklarını ancak iki tarafın da birbirini suçladığını ifade etti. Radu, ‘İki tarafın da sorumluluğu kabul etmeye ve hatasını düzeltmeye istekli olmaması, kullanıcılar için ciddi sorunlara neden oluyor” dedi.

İngiliz DailyMail gazetesinde yer alana habere göre, dolandırıcılar, ‘Ortadaki Adam Saldırısı (MITM) yönetimi ile kredi kartı bilgilerine ulaşabiliyor. Uzmanlara göre, Apple Pay, bu saldırı yöntemi karşısında savunmasız durumda…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir