Teknoloji

Katlanabilir ekranlı bilgisayar

Samsung, Huawei, Xiaomi ve Vivo hali hazırda katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üretiyor. Bu telefonların popülerliğinin artması ile birlikte katlanabilir ekran teknolojisi dizüstü bilgisayar pazarına da sıçrıyor. Lenovo Thinkpad X1 Fold..

Katlanabilir ekranlı bilgisayar

Samsung, Huawei, Xiaomi ve Vivo hali hazırda katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üretiyor. Bu telefonların popülerliğinin artması ile birlikte katlanabilir ekran teknolojisi dizüstü bilgisayar pazarına da sıçrıyor. Lenovo Thinkpad X1 Fold ile başlayan bu hareket diğer markalar tarafından da takip edilecek gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre HP, katlanabilir OLED ekranlı 17 inçlik büyük bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir ekranlar hayatımıza girdiğinden beri çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Ekranın katlanma noktasında birçok sorun yaşayan markalar, yeni modellerle birlikte bu sorunu da çözmeye başladı. HP markası da daha önce denenmiş teknolojileri kullanarak bu sorunu yaşamaktan kaçınmak istiyor.

İlk etapta bir tablet gibi görünen bu bilgisayarlar, katlandığında ise farkını ortaya koyuyor. Bu bilgisayarlar katlandığında bir yarısı klavyeye dönüşürken diğer yarısı ekran olarak kullanılabiliyor. Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar pazarı şuanda oldukça küçük ancak bu teknoloji geliştiği takdirde tablet ve 2’si bir arada laptoplardan rol çalması kaçınılmaz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL