Genel

Kaybolan AirPods nasıl bulunur

Tekini veya ikisini birden kaybettiğiniz AirPods kulaklığı bulmak için bir Apple cihaza ihtiyacınız olacak. Çünkü anlatılan yöntemler Apple’ın ‘Bul’ uygulaması aracılığıyla yapılıyor ve bu uygulama da yalnızca iPhone, iPad, Mac..

Kaybolan AirPods nasıl bulunur

Tekini veya ikisini birden kaybettiğiniz AirPods kulaklığı bulmak için bir Apple cihaza ihtiyacınız olacak. Çünkü anlatılan yöntemler Apple’ın ‘Bul’ uygulaması aracılığıyla yapılıyor ve bu uygulama da yalnızca iPhone, iPad, Mac gibi aygıtlarda çalışıyor.

Kaybolan AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’i bulmak için iPhone’daki Bul uygulamasını açın ve Cihazlar bölümüne girin. Kaybettiğiniz AirPods, 1. veya 2. nesil ise bir yol tarifi düğmesi göreceksiniz. Buna tıkladığınızda Bul uygulaması kulaklığınızın bilinen son konumunu karşınıza çıkaracak.

Bul tuşuna bastığınızda iPhone’unuz otomatik olarak kulaklığa bağlanacak ve sizi cihazın konumuna doğru yönlendirecektir. Aynı zamanda AirPods’un her birini farklı yerlerde kaybettiyseniz ayrı ayrı da bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; ekranda sol AirPod için L, sağ için R butonuna dokunmaktır.

Ayrıca kulaklıklar Apple Kimliğinize bağlı olduğu için biri sizden habersiz kullandığında yine Kayıp Modu sayesinde bunu anlayabileceksiniz. Herhangi bir nedenle AirPods’u Bul ağından çıkarmak istiyorsanız, “Bu cihazı kaldır” butonuna basmanız yeterli. Ancak kulaklığı ağdan kaldırdıktan sonra buradaki yöntemleri kullanarak bir daha bulamayacağınızı unutmayın.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL