Genel

Koenigsegg’in yeni süper arabası

Performans denilince akla gelen ilk otomotiv üreticilerinden biri olan Koenigsegg, bu yıl tanıtacağı hiper otomobili hakkında ilk ipucunu yayınladı. Instagram hesabında hiper otomobilin örtülü fotoğrafını paylaşan şirket, otomobil tutkunlarını heyecanlandırmayı..

Koenigsegg’in yeni süper arabası

Performans denilince akla gelen ilk otomotiv üreticilerinden biri olan Koenigsegg, bu yıl tanıtacağı hiper otomobili hakkında ilk ipucunu yayınladı. Instagram hesabında hiper otomobilin örtülü fotoğrafını paylaşan şirket, otomobil tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı.

Hiper otomobil pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan Koenigsegg, yeni yıla otomobil sektörünü merağa sürükleyen bir paylaşım ile girdi. Bugatti ile rekabetini farklı bir boyuta taşımak isteyen şirket, yeni modelinin ilk görselini paylaştı.

Yeni modelin tasarım çizgilerinde 2004 yılında piyasaya sürülen CCR esintileri de mevcut. 2004 yılında tanıtıldığında dünyanın en hızlı yol otomobili olan CCR, şirketin dönüm noktalarından biri olarak nitelendiriliyor.

Arkada ince bir difüzör bulunan yeni model, arka tampon tasarımıyla Agera modelini andırıyor. 2017 yılında 457 km/s hıza ulaşarak Bugetti Chiron’un en hızlı otomobil ünvanını elinden alan Koenigsegg Agera RS, oldukça iddialı bir otomobil.

2022, 2002 yılında şirketin ilk üretim otomobili olan CC8S’in 20. yıl dönümü. Bu yüzden tasarım detaylarında yeni modelde CC8S modeline atıfta bulunulacağı tahmin ediliyor.

2022 hedeflerini açıklayan Koenigsegg, bu yılda hedefinin “akıllı mühendislik hamleleri ve optimum tasarım yoluyla daha üstün performans” olduğunun altını çizdi. Henüz yeni modelin hiçbir detayı bilinmese de V8 motor ile tanıtılacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL