Genel

Komşu Wifi Kırma

Komşu Wifi Kırma

Komşu Wifi Kırma

Komşu Wifi Kırma

İnternet kullanmak isteyen ama kendi interneti bulunmayan kişilerin en fazla yaptığı şeylerden birisi komşusunun internetini kullanmaktır. Ancak bazı durumlarda komşunuzun internet şifresini sizinle paylaşmaması mümkündür. Bu gibi durumlarda ise komşu wifi kırmaişlemi merak edilir.

Çeşitli programları kullanarak komşunuzun wifi ağını kırabilir ve şifresini öğrenerek ücretsiz bir şekilde internetini kullanabilirsiniz. Program, yakında bulunan bütün ağları tespit ederek size gösterir. Daha sonra ise şifresini kırmak istediğiniz ağı seçersiniz. Böylece uygulama tarafından otomatik olarak wifi kırma işlemine başlanır. İşlemin başarılı olup olmayacağı ya da ne kadar süreceği değişkendir.

Komşunun Wifi Ağı Nasıl Kırılır?

Komşusunun wifi şifresini nasıl kıracağını merak eden kişiler bunu yapmak adına çeşitli programları kullanabilir. Programlar yardımı ile wifi ağının şifresini görmek mümkün oluyor. Genel olarak belirtmek gerekir ki birçok program Linux tabanlı olarak çalışır.

Aynı zamanda Windows tabanlı olanlar ya da Android için uygun olanlar da mevcuttur. Desifre sitesinde bulunan çeşitli uygulamalar ile Wifi şifreleri kırılabilir. Komşu wifi kırmaişleminde modemin türüne göre kırma süresi değişebilir. Aynı zamanda kesin başarı da söz konusu değildir. Yeni nesil modemlerde şifre kırma işlemi daha zor olur.

Dumpper Uygulaması Ne İşe Yarar?

Modemlerde WPS özelliği bulunur. Bu özellik wifi kırma programları tarafından kullanılarak modem arayüzüne erişim sağlanır. Bu sayede de modemin şifresinin ne olduğu öğrenilir. Desifre sitesinden indirilebilecek dumpperuygulaması ile wifi kırma işlemi bu şekilde yapılır. Uygulama yakında bulunan ağlar için kırma işlemi yapar.

Ancak her zaman başarılı olmaz. Özellikle WPS özelliği açık olan eski modemlerde daha başarılı olur. Uygulamaya girildikten sonra ağlar gösterilir. Daha sonra ise ağlardan birini seçerek otomatik işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL