LG V30’un Türkiye Piyasalarına Giriş Tarihi Sızdırıldı

LG'nin yeni akıllı telefon modeli V30'un ülkemizde satışa çıkış tarihi ile ilgili bazı iddialar ortaya atıldı.

0
426

LG markasının son bir yıldır üzerinde en çok konuşulan akıllı telefon modeli hiç şüphesiz V30 olurken geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarına doğru duyurusunun yapılması merakları bir nebze olsun azaltmıştı. Ancak tanıtım tarihinin ardından aradan geçen sürede ülkemizde piyasalara giriş yapmamış olması oldukça eleştiri toplamıştı.

Firmanın yeni amiral gemisi Güney Kore ve Avrupa’nın büyük bölümünde piyasalarda yerini almış hatta geçtiğimiz günlerde Android 8.0 Oreo güncellemesi de bu cihaz için yayınlanmıştı. Nihayet ülkemizde de satış tarihine dair bazı iddialı bilgiler ortaya çıktı ve bu bilgilere göre cihazı satın almak isteyen kullanıcılar çok fazla beklemeyecek.

LG Türkiye ofisine yakın kaynaklarca ortaya atılan iddialarda LG V30’un 25 Ocak 2018 tarihinde piyasalardaki yerini alacağı belirtildi. Bu tarihin LG’nin Türkiye ofisinden alındığı öne sürülürken resmi olarak doğrulanmış bir tarih olmadığını da belirtelim.

LG V30 Genel ve Teknik Özellikleri

  • Full Vision ekran özelliği ile duyurulan V30 modelinin ekran/kasa oranı rakiplerine göre oldukça iddialı.
  • 4GB RAM ile güçlendirilen yeni amiral gemisi Qualcomm’un Snapdragon 835 yonga setli işlemcisini kullanıyor.
  • İki farklı seçenekle kullanıcılara sunulacak olan LG V30 modelinin 64GB ve 128GB dahili depolama alanı içeren versiyonları bulunacak.
  • 32-bit Hi-Fi Quad DAC ses birimini kullanacak olan LG V30 bu özelliği ile birlikte muhteşem ses çıkışı sağlarken rakiplerinin gerisinde kalmayacağını da gösterdi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir