Teknoloji

MacBook Air ekranında devrim

Apple, MacBook’ların ekran boyutunu pek sık güncellemiyor. Geçen yılın sonunda tanıtılan MacBook Air, 13 inç ekrana sahipken Pro modeller ise 13, 14 ve 15 inç seçeneklerine sahip. Ekran boyutu 13..

MacBook Air ekranında devrim

Apple, MacBook’ların ekran boyutunu pek sık güncellemiyor. Geçen yılın sonunda tanıtılan MacBook Air, 13 inç ekrana sahipken Pro modeller ise 13, 14 ve 15 inç seçeneklerine sahip. Ekran boyutu 13 inçe takılı kaldığı için büyük ekran tercih eden kullanıcılar, ihtiyaç duymasalar bile MacBook Pro almak zorunda kalabiliyor. Fakat bu durum fazla sürmeyecek, çünkü Apple’ın MacBook Air boyutlarını ne zaman değiştireceği belli oldu.

Son nesilde 13 inç ekran boyutu sunan MacBook Air ailesi, küçük ekranla çalışamayanlar için iyi bir deneyim sunamayabiliyor. Özellikle de video kurgu ve müzik prodüksiyonu gibi geniş ekranlara ihtiyaç duyduğumuz işlerde harici bir monitör şart oluyor. Ek bir monitör satın almadan orta büyüklükteki ekranıyla çalışmaya razı olanlar için 15 inç MacBook Air hep beklenen cihaz olmuştu.

15 inç, bir laptop için kesinlikle dev ekran değil. Ancak 13 inçe göre daha rahat bir kullanım doğabiliyor. MacBook’lar, M1 çipe sahip olduklarından beri tam anlamıyla performans canavarı haline geldiler. Özellikle de M1 Max ile işin rengi çok değişiyor ve ortaya sınırları zorlayan bir performans çıkıyor.

Ancak bu performanstan faydalanarak verimli iş yapabilmek için ekran bir engel olabiliyor. MacBook Pro’da bile 17 inçten büyük bir ekran olmaması, profesyonelleri harici monitör kullanmaya zorluyor diyebiliriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL