Teknoloji

Mercedes EQE SUV

Mercedes’in elektrikli araçlara ev sahipliği yapan EQ serisine son dönemde birçok yeni model katılıyor. Frankfurt’taki tanıtım etkinliğini yerinde takip ederek deneyimlerimizi sizlerle paylaştığımız Mercedes Benz EQE modelinin ardından gözler, 19..

Mercedes EQE SUV

Mercedes’in elektrikli araçlara ev sahipliği yapan EQ serisine son dönemde birçok yeni model katılıyor. Frankfurt’taki tanıtım etkinliğini yerinde takip ederek deneyimlerimizi sizlerle paylaştığımız Mercedes Benz EQE modelinin ardından gözler, 19 Nisan tarihinde resmi olarak tanıtılacak EQS SUV’a çevrildi.

Sadece tek bir harf farklı olduğu için EQS SUV ve EQE SUV modelleri karıştırılıyor. Ancak iki araç birbirinden farklı ve EQE SUV modelinin bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor. Mercedes’in etkinlikte elektrikli araçların mimarisini sergilediği alanda, EQE SUV ifadesi net bir şekilde görülüyor.

CarMagazine tarafından daha önce Stuttgart sokaklarında görüntülenen aracın, hem normal hem de AMG versiyonlarının olduğu ortaya çıkmıştı. EQS’ye göre daha düşük bir sürüş yüksekliği sunacak olan aracın, güç açısından sedan versiyonu ile yakın değerler sunması bekleniyor.

EQS SUV’un biraz daha küçük versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan aracın yüksekliğinin yanı sıra uzunluğu da daha az olacak. Böylece şehir için daha uygun bir seçenek olan EQE SUV, GLE ile karşılaştırıldığında, daha yumuşak hatlara ve yenilikçi tasarıma sahip olacak. Casus fotoğraflar birleştirilerek bir modelleme yapıldı ve ortaya şu şekilde bir görsel çıktı;

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL