Genel

Metaverse teriminin yaratıcısından açıklama: “Facebook ile hiçbir ilgim yok”

Metaverse sözcüğünün yaratıcısı yazar Neal Stephenson, Facebook’a metaverse vizyonu hakkında tavsiye vermediğini, platformla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Facebook, Mark Zuckerberg’in “metaverse” olarak adlandırdığı sanal bir dünyaya yaptığı büyük yatırımla adını..

Metaverse teriminin yaratıcısından açıklama: “Facebook ile hiçbir ilgim yok”

Metaverse sözcüğünün yaratıcısı yazar Neal Stephenson, Facebook’a metaverse vizyonu hakkında tavsiye vermediğini, platformla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Facebook, Mark Zuckerberg’in “metaverse” olarak adlandırdığı sanal bir dünyaya yaptığı büyük yatırımla adını Meta olarak değiştirdi. Metaverse sözcüğünün yaratıcısı; yazar Neal Stephenson ise Facebook’a konuyla ilgili hiçbir tavsiyede bulunmadığını anlattı.

Metaverse terimini ilk kez 1992 tarihli “Snow Crash” adlı kitabında kullanan bilim kurgu yazarı Neal Stephenson, cuma günü sosyal medyayı kullanarak şirketin metaverse’i bir tür gerçeklik haline getirme çabalarına kesinlikle dahil olmadığını insanlara bildirdi:

“Bu konuda artan bir kafa karışıklığı olduğu için: Facabook’un Metaverse’i ile ilgili hiçbir ilgim yok, Snow Crash’te uydurduğum bir terimi kullandıkları gerçeği dışında.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL