Microsoft’tan Yeni Hizmet: Skype Private Conversations

Microsoft, yepyeni bir hizmetle karşınızda! Skype Private Conversations ile daha güvenli görüşmeler çok yakında!

0
1666

Bir süredir popüler bir hale gelen uçtan uça şifreleme, anlık mesajlaşma uygulamalarının birçoğunda bulunuyor. Signal, Telegram, Whatsapp vb. uygulamaların öncülük ettiği şifreleme yöntemi, kullanıcılar için önemli bir güvenlik sağlıyor. Microsoft tarafından gerçekleştirilen yeniliğe göre Skype da kullanıcılar için uçtan uca şifreleme özelliği içerecek.

Skype Private Conversations (özel sohbetler) ismiyle Skype kullanıcıları için sağlanacak bu hizmet, güvenlik açısından son derece güçlü yenilikler içeriyor. Microsoft, uçtan uca şifreleme özelliği için Signal ile bir proje ortaklığı içerisinde. Uçtan uca şifreleme özelliği Skype üzerindeki her iletişim için kullanılmayacak. Görüşmenin tarafları talep ettikleri takdirde görüşme esnasında uçtan uca şifrelemeyi devreye alabilecek. Bu ayrıntıya bakılacak olursa Facebook Messenger kullanımıyla bir benzerlik içerdiğini görebiliriz.

Skype Private Conversations özelliği maalesef grup görüşmeleri için desteklenmiyor. Bu özelliği aktif bir hale getirmek yalnızca bire bir görüşmelerde mümkün. Bir sohbet başlatmak için +’ya tıklayın, yeni özel sohbet seçeneğini seçin ve listeden görüşmek istediğiniz Skype kullanıcısını seçin. Sonrasında seçtiğiniz kişi sizden bir davet alıyor ve kabul ettiği takdirde görüşmeleriniz 7 gün boyunca uçtan uca şifreleniyor. İşlem bu kadar basit!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir