Güncel

Netflix’in başı dertte

HBO Max ve Discovery Plus’ın çatı şirketleri olan WarnerMedia ve Discovery bugün itibariyle Warner Bros. Discovery adı altında birleşmelerini tamamladıklarını kamuoyuyla paylaştı. Bu yeni şirket, çatısı altında HBO’dan CNN’e, Cartoon..

Netflix’in başı dertte

HBO Max ve Discovery Plus’ın çatı şirketleri olan WarnerMedia ve Discovery bugün itibariyle Warner Bros. Discovery adı altında birleşmelerini tamamladıklarını kamuoyuyla paylaştı. Bu yeni şirket, çatısı altında HBO’dan CNN’e, Cartoon Network’ten DC Comics’e kadar pek çoğuna ev sahipliği yapacak.

WarnerMedia’nın şu anki sahibi AT&T’nin yatırımcıları, şirketin içerik güç merkezini Discovery’ye devretmesine ve Warner Bros. Discovery adı altında yeni bir iş kurmasına izin verecek milyarlarca dolarlık anlaşmayı bugün onayladı.

Şirketler tarafından geçen yıl birleşmenin ilk adımları atılırken yapılan açıklamada, bu yeni iş ve akış hizmetleri için daha çok orijinal içeriğe yatırım yapabilecek, küresel doğrusal ödemeli TV ve yayın kanallarında programlama seçeneklerini geliştirebilecek ve daha yenilikçi video deneyimleri ve tüketici seçenekleri sunabileceği söylendi.

geçirebilecek bir konuma yerleştirirken AT&T’nin de yıllardır ertelediği devasa borcunu ödemesine olanak sağlayacak.

Bu yeni çatı şirketinin altında HBO Max ve Discovery Plus’ın direkt olarak tek bir hizmet içerisinde içeriklerini birleştirmesi bekleniyor. Hatta AT&T’nin geçen yıl söylediği gibi bu anlaşma, WarnerMedia’nın popüler içerikleri ile Discovery’nin kileri birleştirerek 200’den fazla ülke ve bölgede hayata geçirecek.

Tabii bu birleşmenin Netflix için büyük bir tehdit haline geldiğini de unutmamak lazım. Zira tek başına HBO Max bile, pazar payını genişletmeye çalışırken artık Discovery ve gelecekte WarnerMedia çatısı altındaki diğer yayınları da kütüphanesine ekleyerek gerçek bir rakip olabilir. Hatta bir gün pastanın büyük payını ele geçirebilir. Ancak MCU evreni ve Yüzüklerin Efendisi gibi serileri elinde tutan Disney Plus gibi oyunculara da dikkat etmesi gerekecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL