Nokia 6 Satışlarında Şaşırtan Gelişme

Nokia, bilindiği gibi geçtiğimiz yıl telefon pazarına geri dönmeye karar vermiş ve büyük bir atılımla 3310 modelini yeniden diriltmeyi bile planlamıştı. En yeni modellerinden Nokia 6 için ise ön siparişlere geçtiğimiz günlerde başlandı.

0
395

Ön siparişlere açılması hayli uzun süren Nokia 6, aslına bakarsanız uzun süredir bekleniyor. HMD Global tarafından Nokia 6 kod adı ile üretilen telefonun arkasında, Nokia mühendisleri var. Bakıldığında, ilk olarak Hindistan’da satışa sunulması planlanan telefonun, üç, dört ay önce ön siparişlere açılması gerekiyordu ancak bu durum beklenenden fazla uzadı. Telefon unutuldu, Nokia 6 ne oldu gibi pek çok spekülasyon dönerken, yetkililer ön siparişleri geçtiğimiz hafta Amazon üzerinden açtı.

Şaşkınlık yaratan durum ise; sipariş sayısı. Nokia 6, hiç de unutulmamış ve bekleyenler sabırla bu telefonun gelmesini beklemeye devam ediyorlarmış. Nokia 6 modelinin ilk etapta aldığı sipariş sayısı 1 milyondan fazla. Ön siparişlerin dağıtımına ve teslimatına bir tarih belirleyen Nokia; 23 Ağustos’a kadar telefonları teslim edebileceğinin taahhüdünü müşterilerine vermiş durumda.

Ancak, bu konuda da ufak endişeler mevcut. Ön siparişe açılması aylarca geciken telefon bu kez ön siparişlerde de sıkıntı yaratacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Uzun süredir gündemde olan 3310’un yeni modeli için ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Sizce, Nokia telefon sektöründe yeniden zirveye oynayabilir mi?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir