Genel

Otomobile zam

Kurdaki artış, vergiler ve enflasyon, ekonomiye olumsuz yansımaya devam ediyor. Neredeyse her gün gıdadan giyime pek çok farklı kaleme zam geliyor. Ne yazık ki en çok etkilenen sektörlerin başında ise..

Otomobile zam

Kurdaki artış, vergiler ve enflasyon, ekonomiye olumsuz yansımaya devam ediyor. Neredeyse her gün gıdadan giyime pek çok farklı kaleme zam geliyor. Ne yazık ki en çok etkilenen sektörlerin başında ise ürünlerinin neredeyse tamamının ithal olduğu teknolojik ürünler geliyor.

Türk Lirası’ndaki tarihi değer kaybı, yavaş yavaş otomobil fiyatlarına da yansımaya başladı. Bunlardan özellikle Renault Clio‘ya bir gün içerisinde gelen zam, dikkatleri üzerine çekti. Dün 247.000 TL’ye satılan 2021 model Joy 1.0 paket Clio‘nun bugün 361.000 TL‘den satılmaya başlandı.

Üstelik bu otomobilin son dönemlerde aldığı tek zam değildi. Kasım ayında aynı Clio modelinin Joy 1.0 paketi sadece 190.000 Türk Lirası’na satılıyordu. Aracın diğer paketlerinin 1 Kasım tarihindeki ve bugünkü fiyatlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL