Genel

Polyamid Bant Nedir?

Polyamid Bant Nedir? Polyamid bant baktığımızda öz itibariyle dayanıklı bir malzeme olan polimid ve silikondan yapılıyor. Diğer bir adıyla Kapton bant olarak da bilinen polyamid bant olduğukça basit ve pratik..

Polyamid Bant Nedir?

Polyamid Bant Nedir?

Polyamid bant baktığımızda öz itibariyle dayanıklı bir malzeme olan polimid ve silikondan yapılıyor. Diğer bir adıyla Kapton bant olarak da bilinen polyamid bant olduğukça basit ve pratik bir kullanışa sahiptir. Bu bant çeşiti üretim itibariyle tek taraflı olan yapışkanlı şeklinde tasarlanmıştır.

Polyamid bant mühendislik plastikleri arasında yer alıyor. Halk arasında kullanımıyla farklı isimler de kazanmaktadır. Genellikle naylon olarak bilinen polyamid bant yapı itibariyle sert bir plastik olarak karşımıza çıkıyor. Sert yapıya sahip olması sebebiyle herhangi bir ezilme bükülme söz konusu olmuyor.

Polyamid bant özellikleri

Sahip olduğu özellikler sebebiyle kullanımı oldukça fazla oluyor. Bu bant türü hem ısıya hemde kimyasal maddelere karşı oldukça sağlam bir varlık gösterir. Sıcaklık bakımından da sık tercih ediliyor. Çünkü ultra sıcaklıklarda herhangi bir hasar oluşumuna karşı dayanıklıdır. Ürün genişlik olarak 10 mm olmakla birlikte bantın uzunluğu 33 metre civarında oluyor.

Polyamid bant kullanım alanları

Özellik bakımından çok fonksiyonlu olması polyamid bantın kullanım alanlarını genişletmektedir. Kullanım alanlarından bazıları şunlardır:

  • Elektronik endüstrisi
  • Otomotiv
  • Beyaz Eşya
  • 3d yazıcılar

Kullanım alanlarından bazıları yukarıda yer alıyor. Bunun yanı sıra kullanım alanlarını genişletmek mümkündür. Polyamid bant çok özelliği bünyesinde barındırdığı için toz boya veya kaplama gibi uygulamalarda da tercih ediliyor.

Polyamid bant fiyatları

Polyamid bant fiyatları bantın boyutu, miktarı vb sebeplerden ötürü farklılık gösteriyor. Daha küçük ölçülerde bant tercih edecek olanlar 60 70tl arası bir maliyetle polyamid bantı satın alabiliyor. Bant ölçülerinin değişmesiyle birlikte bantın ücretinde de değişme söz konusu oluyor.

Daha büyük ölçülerde olan bir polyamid bantın fiyatı 100 300tl arasında değişebiliyor. Fiyatta etkili olan unsurlardan biri de bant üretiminde kullanılan malzemenin kalitesidir. Bu yüzden satıcılar arasında polyamid bant fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

https://shop.emtel.com.tr/

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL