Genel

PS5’in fiyatıyla ilgili açıklama

Dolar kurundaki rekor yükseliş ve kurun sabit kalmaması nedeniyle tüm teknoloji ürünlerin fiyatlar sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu da ister istemez tüm teknoloji ürünlerini etkiliyor. Özellikle Xbox’ın yeni nesil konsolları Xbox..

PS5’in fiyatıyla ilgili açıklama

Dolar kurundaki rekor yükseliş ve kurun sabit kalmaması nedeniyle tüm teknoloji ürünlerin fiyatlar sürekli değişkenlik gösteriyor. Bu da ister istemez tüm teknoloji ürünlerini etkiliyor. Özellikle Xbox’ın yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’in fiyatı bir haylideğişkenlik gösteriyor. Geçtiğimiz saatlerde de PlayStation’dan PS5’in fiyatı ile ilgili bir açıklama geldi.

PlayStation Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre PlayStation 5’in fiyatında bir değişiklik yok. Fiyat hala 7.499 TL. Yapılan açıklama tam olarak şöyle: “PlayStation®5 oyun konsollarının tavsiye edilen perakende satış fiyatlarında 2021’in ilk çeyreğinde vergi indirimine bağlı yapılan güncelleme sonrasında herhangi bir değişiklik olmadığını bilginize sunarız. PlayStation®5’in Ultra HD Blu-ray™ disk okuyucuya sahip modeli 7499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.”

PlayStation TÜrkiye’nin fiyatı bu koşullarda bile 7.499 TL’de tutması gerçekten sevindirici bir haber. Ancak bildiğiniz gibi PS5’in stok durumu da bir hayli sıkıntılı ve siparişe açıldığında ciddi anlamda sınırlı adet ile satışa giriyor. Stokların biraz daha rahatladığı bir durumda fiyatlarda bir artış olur mu bilemiyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL