Genel

Rize’de sağanak! Dereler taştı, evleri su bastı, yollar kapandı

Rize’nin Ardeşen ilçesinde sağanak etkili olurken, dereler taşınca köy yolları, ulaşıma kapandı. Bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını ise su bastı. Karadeniz Sahil Yolunda da ulaşımda aksama yaşanırken sel nedeniyle 3 kişinin kaybolduğu..

Rize’de sağanak! Dereler taştı, evleri su bastı, yollar kapandı

Rize’nin Ardeşen ilçesinde sağanak etkili olurken, dereler taşınca köy yolları, ulaşıma kapandı. Bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını ise su bastı. Karadeniz Sahil Yolunda da ulaşımda aksama yaşanırken sel nedeniyle 3 kişinin kaybolduğu belirtildi. Öte yandan Erdoğan’ın talimatı sonrası 3 bakanın bölgeye hareket ettiği duyuruldu.

Doğu Karadeniz Bölgesinde etkili olan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiliyor. Rize’de sağanak nedeniyle derelerin su seviyesi yükseldi.

YOLLAR ULAŞIMA KAPANDI

Ardeşen ilçesinde bazı dereler taşarken, Armağan köyünde yollar, ulaşıma kapandı. Işıklı köyünde ise bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını su bastı.

“DERE YATAKLARINDAN UZAKLAŞIN” ÇAĞRISI

Karadeniz Sahil Yolu Işıklı mevkisinde ise ulaşımda aksama yaşanırken, şiddetli yağışın sürdüğü bölgede taşkın riskine karşı yetkililer, dere yataklarından uzak durulması çağrısı yapıyor.

HEYELAN MEYDANA GELDİ

Öte yandan etkili olan sağanak nedeniyle Ardeşen ilçesi Armağan köyü Dereciler mevkisinde heyelan meydana geldi. Heyelanda yamaçtan kopan toprak kütlesi nedeniyle yol ulaşım kapandı.

Heyelan anı ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL