Teknoloji

Samsung’dan sürpriz kutu

Teknoloji devi Samsung, ilk olarak geçtiğimiz yıl Galaxy S21 serisinde kutudan şarj aletini çıkarmıştı. Başlangıçta amiral gemisi telefonlarından şarj aletlerini çıkaran firma, daha sonra bu tutumunu diğer modeller için de..

Samsung’dan sürpriz kutu

Teknoloji devi Samsung, ilk olarak geçtiğimiz yıl Galaxy S21 serisinde kutudan şarj aletini çıkarmıştı. Başlangıçta amiral gemisi telefonlarından şarj aletlerini çıkaran firma, daha sonra bu tutumunu diğer modeller için de gerçekleştirdi.

Apple, ilk olarak iPhone 12 kutusundan karbon salımını nedeniyle şarj aletini çıkarmıştı. Marka ardından da Brezilya hükümeti tarafından 1.9 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan verilere göre Apple şarj aletlerini eksilterek iki yıl içinde 6,5 milyar dolar yani yaklaşık olarak 95.2 milyar Türk Lirası kâr elde etti.

Şirket, şarj aletini sadece Brezilya için mi kutuya ekledi yoksa eklemeye devam edecek mi? Bu durum şimdilik belli değil. İlerleyen zamanlarda akıllı telefonların kutularının açılmasıyla konuyla ilgili bilgi sahibi olacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL