Genel

Sigara İçenler Daha Çok Hastalanıyor!

Günümüzde yaygın hale gelen virüs salgını nedeniyle çoğu kişi sigarayı bırakmaya başladı. Genellikle solunum yoluna zarar veren sigara diğer hastalıkların eklenmesi ile birlikte ölümcül bir tehdit haline geliyor. Dünya Sağlık..

Sigara İçenler Daha Çok Hastalanıyor!

Günümüzde yaygın hale gelen virüs salgını nedeniyle çoğu kişi sigarayı bırakmaya başladı. Genellikle solunum yoluna zarar veren sigara diğer hastalıkların eklenmesi ile birlikte ölümcül bir tehdit haline geliyor. Dünya Sağlık Örgütü ve diğer sağlık kuruluşları ise virüslerle mücadelede mutlaka sigaranın bırakılmasını öneriyor. Sigarayı bırakmak isteyenler için hazırlanan elektronik sigara ise büyük oranda sigaranın etkilerini önlüyor. İlk zamanlar sigarayı bırakamayanlar ya da dudak tiryakiliği denilen sorunları yaşayanlar için bu sigaralar avantaj sağlıyor.

Kaliteli Elektronik Sigara Alınması Gerekiyor!

Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda sigarayı bırakmak isteyen kişilerin kararlı olması gerektiğini vurguluyor. Ayrıca salgın hastalıklarda da sigara kullanan kişilerin diğer kişilere göre risk grubunda olduğu da yapılan araştırmalarla kesinleşiyor. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam için ucuz elektronik sigara yerine kaliteli ürünler alınması gerekiyor. Kısa sürede sigarayı bıraktırmayı sağlayan bu ürünler piyasa üzerinde çeşitli yerlerde satışa sunuluyor. Ancak her elektronik sigara başlığı beklenen kaliteyi sunmadığı gibi kişilerin tat alma duyularında ve dudaklarında da büyük hasarlara yol açabiliyor.

Elektronik sigara satışı yapan adreslerde rastlanan replika ürünler bir süre sonra sigaraya daha fazla bağlanmaya neden olabiliyor. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler ise bu ürünleri bırakmak yerine daha çok içme isteği yaşayabiliyor. Bu yüzden elektronik sigara alacak olan kişilerin araştırma yaparak ve piyasa üzerinde orijinal olarak sunulan ürünlere yönelmesi gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL